Robert Kubica
Źródło: zdrogi.pl

Czym jeździ Robert Kubica? Zaglądamy do garażu polskiej gwiazdy F1

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
22 Kwietnia 2020

W czerwcu 2008 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 podczas Grand Prix Kanady. Stał się tym samym pierwszym Polakiem w historii, który tego dokonał. W tamtym sezonie przez jeden etap udawało mu się prowadzić w klasyfikacji generalnej, ale ostatecznie zakończył go na 4. miejscu, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze.

Osoby Roberta Kubicy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Mistrz Formuły Renault 3.5 z 2005. W latach 2006–2009 był kierowcą bolidu BMW Sauber, rozpoczynając tym samym karierę w Formule 1 od roli kierowcy testowego. W czerwcu 2008 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 1 podczas Grand Prix Kanady. Stał się tym samym pierwszym Polakiem w historii, który tego dokonał. W tamtym sezonie przez jeden etap udawało mu się prowadzić w klasyfikacji generalnej, ale ostatecznie zakończył go na 4. miejscu, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Aktualnie współpracuje z zespołem Alfy Romeo. Co zatem osoba, która codziennie obcuje z megaszybkimi bolidami, posiada w swoim garażu?

BMW X61. BMW X6
SUV Coupe niemieckiego koncernu. W zależności od wersji pod maską możemy znaleźć nawet 555 koni mechanicznych. Dzięki tak dużej mocy ten kolos jest w stanie się rozpędzić do 100 km/h w mniej niż pięć sekund.

RENAULT MEGANE R.S.2. RENAULT MEGANE R.S.
Kubica w zespole Renault jeździł w 2010 r. Wtedy, prawdopodobnie w ramach umowy, można go było zobaczyć m.in. w Renault Megane R.S. Silnik generuje moc 280 koni mechanicznych! Cena? Około 150 tysięcy złotych.

BMW M53. BMW M5
Piękne BMW M5, które pod maską kryje ponad 500 koni mechanicznych. Jego cena to ponad pół miliona złotych.

BMW Z44. BMW Z4
Jak widać Robert ma słabość do aut z szachownicą na masce. Model Z4 to gustowne cabrio. Najmocniejsze wersje mają około 350 koni mechanicznych.

PORSCHE GT3 RS5. PORSCHE GT3 RS
Kubica kupił ten samochód w 2008 r. i... niewiele nim jeździ. Cena auta to prawie milion złotych. Moc 520 koni mechanicznych wystarcza, by do setki rozpędzić się w 3,2 sekundy.

NISSAN GT-R6. NISSAN GT-R
Jego wersja ma aż 530 koni mechanicznych. Tylko 2,8 sekundy wystarczy, by na liczniku zobaczyć 100 km/h. Maksymalnie prędkość japońskiej godzilli to 330 km/h!

AUDI RS6 AVANT C77. AUDI RS6 AVANT C7
Jedno z najszybcyh aut w historii niemieckiej marki i jedno z najszybszych kombi w ogóle. 560 koni mechanicznych pozwala na osiągnięcie "setki" w 3,9 sekundy. Podobnie jak Nissanem, tym Audi Robert również może przekroczyć prędkość 300 km/h. Ceny auta zaczynają się od 500 tysięcy złotych, ale szalejąc w konfiguratorze możemy przekroczyć nawet milion.

Następny artykuł