Zatrzymanie restauratora
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Interwencja w sprawie złego parkowania przerodziła się w brutalne zatrzymanie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Maja 2020

W środę około godziny 13 doszło do zatrzymania przez kielecką Straż Miejską, Tomasza Pawluska, właściciela miejscowej Restauracji Mo-Ja. Strażnicy miejscy skuli restauratora i przetransportowali na komisariat. Wcześniej założyli blokady na jego firmowe auto.Właściciel skarży się, że zostawił warty 600 tysięcy biznes.

Restaurator twierdzi, że na czas pandemii miał słowną umowę ze strażą, że firmowy samochód, który dowozi jedzenie do ludzi stoi obok restauracji. Wiedzieli, że to samochód należący do lokalu. Przed godziną 13 Straż Miejska założyła blokady, kiedy akurat kierowca miał zawozić jedzenie.

Książę zginął w wypadku motocyklowymKsiążę zginął w wypadku motocyklowymCzytaj dalej

Prosił, żeby odblokowali samochód, bo jest to jedyne źródło utrzymania jego działalności w tym momencie. Niestety nie poskutkowało. Zaczęły się przepychanki i Pan Tomasz został skuty. Dopiero na policji otrzymał informacje, za co został zatrzymany.
Właściciel lokalu skarży się, że został zabrany z ulicy, i nie dano mu nawet zamknąć restauracji.

Majątek warty 600 tysięcy zostawiłem otwarty – podkreśla właściciel restauracji.

Renata Gruszczyńska komendant Straży Miejskiej w Kielcach powiedziała, że strażnicy otrzymali wezwanie w sprawie nieprawidłowo zaparkowanego samochodu.

Książę zginął w wypadku motocyklowymKsiążę zginął w wypadku motocyklowymCzytaj dalej

Według strażników w momencie założenia blokady z pobliskiego lokalu wyszedł mężczyzna, który obsypał strażników epitetami i nie chciał się wylegitymować. Zaczął się z funkcjonariuszami przepychać. Musieli więc użyć środków przymusu bezpośredniego.

Mimo wielokrotnych próśb właściciel restauracji nie chciał się uspokoić. W tej sytuacji nie było mowy o rozmowie. Mężczyzna od razu zaatakował strażników. Doszło do znieważenia funkcjonariuszy – powiedziała.
Komendant dodała, że mężczyzna ma na koncie przynajmniej siedem innych wykroczeń dotyczących m.in. niewłaściwego parkowania, jazdy pod prąd oraz znieważania strażników miejskich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietrzeźwi motocykliści zasnęli na drodze. Świadkowie myśleli, że doszło do wypadku
  2. Policja aresztowała 40 osób na stacji benzynowej. Powód jest zaskakujący
  3. Zakaz palenia mentoli w samochodzie, jak i poza nim? Od dziś w życie wchodzą restrykcyjne przepisy
Następny artykuł