Jazda po alkoholu
Źródło: zdrogi.pl

Upił się i wsiadł za kółko...czwarty raz w ciągu roku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Maja 2020

To już czwarte spotkanie 64-latka z Pińczowa z mundurowymi w ciągu roku. Ostatnie miało miejsce niedawno, bo na początku marca, kiedy to mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Niektórzy są naprawdę uparci i nie rozumieją jakie zagrożenie niesie za sobą jazda po alkoholu. Przykładem niech będzie pewien 64-latek, który sądowe wyroki ma w... poważaniu.

Już czwarty raz w ciągu ostatniego roku pińczowscy funkcjonariusze zatrzymali 64-latka, który prowadził auto na podwójnym gazie. Tym razem, dla odmiany, zanim został zatrzymany, próbował uniknąć kontroli i nie zatrzymał się na polecenie policji.

Nie zatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Książę zginął w wypadku motocyklowymKsiążę zginął w wypadku motocyklowymCzytaj dalej

To już czwarte spotkanie 64-latka z Pińczowa z mundurowymi w ciągu roku. Ostatnie miało miejsce niedawno, bo na początku marca, kiedy to mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Wcześniejsze „spotkania” miały miejsce w czerwcu i sierpniu 2019 roku.

Jak widać, poprzednie postępowania karne nie podziałały.

O kolejnej eskapadzie pijanego kierowcy poinformował policjantów jeden z mieszkańców Pińczowa. Gdy policjanci pojawili się na miejscu, mężczyzna odjeżdżał właśnie spod sklepu.
Chcąc zatrzymać auto do kontroli, funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ale kierowca, zamiast stanąć nagle przyśpieszył i pojechał do domu.

Przed blokiem zatrzymał auto i jakby nigdy nic ruszył w stronę swojego mieszkania. Policjanci natychmiast go obezwładnili i przeprowadzili czynności, w których trakcie okazało się, że mężczyzna ma blisko pół promila alkoholu w organizmie.

W poprzednich sprawach nie zapadły wyroki, ale niewykluczone, że sąd – wobec widocznego lekceważenia prawa – skaże winowajcę na więzienie. Grozi mu do 5 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Ken Block uczy driftu swoją 13-letnią córkę
  2. Wideo - Zlatan Ibrahimovic przyćmił swoim autem wszystkich piłkarzy
  3. Wideo - Zabrakło mu paliwa, więc zatankował... helikopter
Następny artykuł