Grupa Speed
Źródło: Policja.pl

Puste drogi zachęcają kierowców do przekraczania prędkości?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
21 Kwietnia 2020

Rekordzista swoim motocyklem gnał w niedzielę ul. Kopcińskiego w Łodzi. Podczas rozmowy z policjantami twierdził, że musiał tak gnać, ponieważ śpieszył się do pracy.

Puste drogi zachęcają kierowców do przekraczania prędkości?

W weekend łódzcy policjanci ze znienawidzonej przez piratów drogowych, grupy SPEED zatrzymali 45 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Rekordzistą był 36-letni motocyklista, który ulicami Łodzi gnał, mając ponad 167 km/h na liczniku.

W miniony weekend funkcjonariusze zarejestrowali na ulicach Łodzi 117 przekroczeń prędkości. Rekordzista swoim motocyklem gnał w niedzielę ul. Kopcińskiego. Podczas rozmowy z policjantami twierdził, że musiał tak gnać, ponieważ śpieszył się do pracy. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz zatrzymano mu prawo jazdy.

W sumie policjanci zatrzymali 48 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. W 45 przypadkach skończyło się zatrzymaniem prawa jazdy.

Za każdym razem sporządzano dokumentację mającą na celu wszczęcie procedur zatrzymania uprawnień do kierowania pojazdami na trzy miesiące.

Przypominany, że jeśli kierowca, pomimo zatrzymanych uprawnień, zostanie złapany w trakcie jazdy, okres ten zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Kolejny przypadek jazdy bez uprawnień zakończy się całkowitą utratą prawa jazdy. By odzyskać uprawnienia, trzeba będzie ponownie zdać egzamin.

Następny artykuł