Dziecko za kierownicą
Źródło: zdrogi.pl

11-letni kierowca wiózł 8-letniego pasażera - Wszystko za zgodą matki

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
20 Maja 2020

Auto jechało dziwnie, a kierowcy nie było widać. Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej, okazało się, że za kierownicą siedzi mały chłopiec.

Policjanci z Bukowiny Tatrzańskiej (Małopolska) zauważyli osobowego Fiata, który jechał osiedlową drogą. Auto jechało dziwnie, a kierowcy nie było widać. Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej, okazało się, że za kierownicą siedzi mały chłopiec. Drugi, młodszy, siedział na miejscu pasażera.

Wszystko za zgodą matki chłopców, która była zdziwiona interwencją funkcjonariuszy, bo „przecież nic się nie stało, a syn potrafi prowadzić".
Kiedy policjanci nadali sygnał zatrzymania, Fiat gwałtownie skręcił, przeciął drogę przed radiowozem i utknął na poboczu.

Za jego kierownicą siedział 11-letni chłopiec. Jego 8-letni brat był pasażerem.

Chwilę później do policjantów podeszła matka dzieci, która oświadczyła, że uczy syna jeździć samochodem. Zapewniła, że wszystko jest pod kontrolą i syn już umie kierować, a poza tym przecież nic się nie stało.

Kobieta została ukarana mandatem. To jednak nie koniec jej problemów - udostępnienie pojazdu 11-latkowi, który nie posiada do tego uprawnień ani zdolności psychicznej oraz fizycznej do prowadzenia pojazdów na drodze publicznej, jest wykroczeniem.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoMinister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoCzytaj dalej

Policjanci ustalają, czy doszło do narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia zarówno dzieci, jak i przypadkowych, postronnych osób.
Jeśli ten zarzut się potwierdzi, 43-latce może grozić do pięciu lat więzienia.

Sąd Rodzinny w Zakopanem ustali czy opieka rodzicielska sprawowana przez kobietę była prawidłowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. O tym elektryku z Polski na pewno nie słyszeliście - Ma 19 lat i jest na sprzedaż
  2. Wideo - Gnał Dodgem przez teren zabudowany. Upolowała go grupa SPEED
  3. Wideo - Ścigał się z motocyklem, aby przestał dziewczyna zaciągnęła ręczny
Następny artykuł