Nielegalne wyścigi
Źródło: Fast & Furious

Polska policja wypowiada wojnę ulicznym wyścigom

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Maja 2020

Przeprowadzane są również kontrole aut po tuningu, badany jest, m.in. poziom hałasu tłumików, emisja spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.Efekt? W piątek 15 maja funkcjonariusze dopatrzyli się 96 wykroczeń, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz 16 praw jazdy.

Po śmiertelnym potrąceniu pieszego, które miało miejsce w Łodzi, znowu zrobiło się głośno o amatorach nielegalnych wyścigów.

Policja zapowiedziała ostrą walkę z piratami – kierowcy biorący udział w wyścigach stracą prawo jazdy i dowody rejestracyjne swoich samochodów

Grupa Speed powołana do walki, m.in. z nielegalnymi wyścigami nie tylko odwiedzają wieczorami miejsca, w których najczęściej się odbywają, ale także monitorują fora i portale społecznościowe, gdzie pojawiają się informacje o planowanych spotkaniach i wyścigach.
Policjanci pojawili się w miejscach, w których z reguły spotykają się amatorzy ścigania, często wykorzystując drony. Zarejestrowany materiał filmowy może być później wykorzystany w sądzie.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoMinister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe autoCzytaj dalej

Przeprowadzane są również kontrole aut po tuningu, badany jest, m.in. poziom hałasu tłumików, emisja spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach.
Efekt? W piątek 15 maja funkcjonariusze dopatrzyli się 96 wykroczeń, zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych oraz 16 praw jazdy.

Niestety, nie uratowało to życia 19-latka, który w niedzielę o 6 rano padł ofiarą tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Udział w ulicznych wyścigach może zostać zakwalifikowany jako świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych, a to może być już zakwalifikowane jako przestępstwo.

Następny artykuł