Łukasz Szumowski
Źródło: Turyści.pl

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ma w garażu wyjątkowe auto

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Maja 2020

Ponieważ oświadczenie nie zostało okraszone zdjęciami klasyka, ciężko wyobrazić sobie jak auto ministra wygląda. Możemy być niemal pewni, że jest to zadbany zabytek.

Jakiś czas temu Łukasz Szumowski, jak każdy poseł, złożył oświadczenie majątkowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wyjątkowa pozycja, jaka się tam znalazła.
W jego garażu możemy znaleźć dość interesujące auto - za co zyskał naszą sympatię.

Wideo - Ścigał się z motocyklem, aby przestał dziewczyna zaciągnęła ręcznyWideo - Ścigał się z motocyklem, aby przestał dziewczyna zaciągnęła ręcznyCzytaj dalej

Ponieważ oświadczenie nie zostało okraszone zdjęciami klasyka, ciężko wyobrazić sobie jak auto ministra wygląda. Możemy być niemal pewni, że jest to zadbany zabytek. Sam minister stwierdził, że doprowadzenie go do stanu używalności zajęło mu 10 lat. W tym czasie na pewno wykonano mnóstwo pracy - wierzymy, że zadbano również o część wizualną klasyka.

Wikipedia.plWikipedia.pl

Wiemy, że auto ma dwa gaźniki i drewnianą deskę rozdzielczą. Problem polega na tym, że w 1959 nastąpiła zmiana generacji. W grę zatem wchodzi 220S oraz 220Sb, które są protoplastami współczesnej klasy S.
Oba są wspaniałymi autami - może wkrótce się wyjaśni, który z nich jest „oczkiem w głowie” ministra.

Następny artykuł