Wypadek motorowerzysty
Źródło: zdrogi.pl

Zabił motorowerzystę i zbiegł. Policjanci znaleźli auto, a kilkaset metrów dalej ciało sprawcy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Maja 2020

Do tragedii doszło w niedzielę (17 maja) w miejscowości Stary Dwór w okolicach Bydgoszczy. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze już wstępnie ustalili, że kierujący Fordem Mondeo nie zachował bezpiecznego odstępu w stosunku do motorowerzysty.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 25 w okolicach Starego Dworu.

W nieszczęśliwym wypadku na drodze krajowej nr 25 w Starym Dworze (Kujawsko-Pomorskie) zginął 50-letni mężczyzna kierujący motorowerem. Kierowca osobowego Forda, który spowodował wypadek, odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze najpierw znaleźli samochód sprawcy, a kilkaset metrów dalej jego ciało. Na chwilę obecną Prokuratura sprawdza okoliczności wypadku.

Do tragedii doszło w niedzielę (17 maja) w miejscowości Stary Dwór w okolicach Bydgoszczy. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze już wstępnie ustalili, że kierujący Fordem Mondeo nie zachował bezpiecznego odstępu w stosunku do motorowerzysty i na jechał na tył jego pojazdu.

Niestety, 50-letni mężczyzna jadący jednośladem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący Fordem zbiegł z miejsca wypadku.

Policjantom udało się znaleźć samochód mężczyzny kilkaset metrów dalej. Właściciela auta jednak nie było w środku.

Funkcjonariusze zaczęli go szukać, a do pomocy zaprzęgnięto policyjnego psa tropiącego, który kilkaset metrów od auta odnalazł ciało mężczyzny. Okazało się, że jest to 26-letni mężczyzna, który kierował Fordem.
Na miejscu zdarzenia przeprowadzono już oględziny i zabezpieczono ślady.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego.

Następny artykuł