Nowy Golf
Źródło: zdrogi.pl

Volkswagen wstrzymuje dostawy nowych Golfów - Powodem awaria

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Maja 2020

Ponieważ większość komponentów oraz oprogramowania stosowana jest we wszystkich markach koncernu, możemy założyć, że podobne problemy spotkamy w Seacie, Audi oraz Skodziei.

System e-Call to, od kwietnia 2018 r, obowiązkowy element wyposażenia pojazdu. Każdy model oferowany w krajach UE musi być wyposażony w elektroniczny odpowiednik karty SIM, która łączy się ze służbami ratowniczymi w razie wypadku. Do uruchomienia systemu e-Call wystarczy, np. odpalenie jednej z poduszek powietrznych w samochodzie.

W autach, w ramach systemu, zamonotowany jest również przycisk SOS, zazwyczaj w panelu sufitowym, żeby połączyć się z operatorem i uzyskać pomoc.

Nowy super samochód Zenka Martyniuka. Prawdziwa perełkaNowy super samochód Zenka Martyniuka. Prawdziwa perełkaCzytaj dalej

No i ten właśnie przestał działać w nowych modelach VW

Koncern nie zdradza szczegółów, ale zaprzestał wydawania nowych Golfów klientów. Wiele wskazuje, że ten sam problem ma również Seat. Ponieważ większość komponentów oraz oprogramowania stosowana jest we wszystkich markach koncernu, możemy założyć, że podobne problemy spoktamy w Skodzie i w Audi.

Volkswagen nie ma ostatnio szczęścia do oprogramowania. Już sam debiut nowego kompaktu był przesuwany z powodu problemów z systemem zdalnej aktualizacji.

Następny artykuł