Nieoznakowany radiowóz
Źródło: YouTube: DashMan NashCam

Wideo - Jeśli wkurzają Cię nieoznakowane Skody, to ten radiowóz znienawidzisz

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Lipca 2020

Nieoznakowany radiowóz może być jednocześnie niepozorny i rzucać się w oczy. Jak to możliwe?

Wideo - Skoda Fabia stoczyła się ze wzgórza wprost na wczasowiczówWideo - Skoda Fabia stoczyła się ze wzgórza wprost na wczasowiczówCzytaj dalej

Z założenia nieoznakowane radiowozy mają sprawić, że każdy dwa razy się zastanowi, nim zrobi coś „głupiego” na drodze publicznej. W każdej chwili możemy być obserwowani przez funkcjonariuszy w radiowozie „incognito".

Zazwyczaj są to Skody Superb, Ople Insignie... gorzej, jeśli trafimy na BMW serii 3.

Okazuje się, że powyższe auta to małe piwo - są miejsca, gdzie nieoznakowany radiowóz może być jednocześnie niepozorny i rzucać się w oczy. Jak to możliwe?

Za Fordem Mustangiem z potężnym V8 pod maską obejrzy się nawet motoryzacyjny laik. Nikomu jednak nie przyjdzie do głowy, że za kierownicą może siedzieć policjant, który tylko czeka, aż będzie mógł skorzystać ze „służbowego narzędzia".

Zobacz także:

1. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało
2. Wideo - Zmasowany atak indyków - Zwierzęta grasują na DK 11. Uciekły z transportu
3. Kierowcy miejcie się na baczności. Policja zakupi kilkaset nowych radiowozów. Dostawy już w tym roku
4. Groźny wypadek gwiazdy „M jak Miłość” - Aktorka skasowała całe auto
5. Wideo - Niezwykle dramatyczny wypadek na autostradzie A1. Samochód mocno dachował po staranowaniu przez ciężarówkę
6. Kierowcy Arrivy skarżą się na warunki pracy. Zdradzają umowy, potrącenia i stawki

Boleśnie przekonał się o tym właściciel pewnej Hondy Accord, który został sfilmowany podczas zatrzymania przez nieoznakowany samochód policyjny.

Na nagraniu widzimy, jak kierowca Tesli wciska „gaz” (?), ruszając spod świateł. Wraz z nim rusza spalinowa Honda. Mimo że kierowca Tesli rozpędza się do regulaminowych prędkości, to właściciel Japończyka kontynuuje rozpędzanie.

Nie umknęło to uwadze policjantowi w nieoznakowanym Mustangu GT. Natychmiast włącza on ukryte „koguty” i wydaje kierowcy Hondy polecenie zjechania na pobocze.

Zresztą obejrzycie sami:

Łącznie ukradli ponad 28 mln złotych - Robili to zwykle w weekendy i w godzinach nocnychŁącznie ukradli ponad 28 mln złotych - Robili to zwykle w weekendy i w godzinach nocnychCzytaj dalej

Następny artykuł