Zatrzymany kierowca Volvo
Źródło: zdrogi.pl

Kierowca TIR-a chciał wrócić do rodziny. Zapłaci za to 3 tysiące

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Czerwca 2020

Kierowca wielokrotnie skracał czas wymaganego dziennego odpoczynku średnio o 2 godziny.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali do kontroli 57-letniego kierowcę ciężarowego Volvo, który w trakcie jazdy posługiwał się cudzą kartą do tachografu.

W związku z tym mężczyzna został ukarany mandatami karnymi o łącznej kwocie 2650 zł, natomiast właścicielowi firmy transportowej, w której pracował kierowca, grozi kara grzywny w wysokości 3000 złotych.

Policjanci z łódzkiej drogówki zatrzymali ciężarowe Volvo w trakcie patrolowania autostrady A1 na wysokości MOP-u Skoszewy.

W trakcie kontroli dokumentów kierowcy okazało się, że w urządzeniu rejestrującym czas pracy znajduje się karta innego kierowcy.

Prawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej BrytaniiPrawdziwy biały kruk - Fiat 125p kamper odnalazł się w Wielkiej BrytaniiCzytaj dalej

57-letni kierujący przyznał się policjantom, że wracając z Niemiec, już na terenie Polski, przełożył do tachografu kartę pracy swojego zmiennika. Wszystko po to, aby uniknąć konieczności robienia przerwy w trakcie podróży i szybciej dojechać do domu i rodziny.

Zapytany gdzie ma swoją kartę pracy, stwierdził, że schował ją do portfela.

Na polecenie policjantów pokazał swoją kartę, z której wynikało, że kierowca wielokrotnie skracał czas wymaganego dziennego odpoczynku średnio o 2 godziny.

W związku z wykroczeniem 57-latek został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 2650 zł za używanie cudzej karty kierowcy oraz za wielokrotne skrócenie czasu dziennego odpoczynku.
Policjanci zatrzymali również kartę do tachografu zmiennika kierowcy.

Wszczęte zostanie również postępowanie administracyjne przeciwko przedsiębiorcy, dla którego kierujący wykonywał transport.

Właścicielowi firmy grozi kara grzywny w wysokości 3000 zł.

Zobacz także:

1. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
2. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie
3. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykuł