Michael Schumacher
Źródło: zdrogi.pl

Ryzykowna operacja może przywrócić życie Schumachera do normalności?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Kwietnia 2020

Kariera Schumachera została przerwana koszmarnym wypadkiem na nartach we francuskich Alpach w 2013. Od tego czasu nie był widziany publicznie.

Ryzykowna operacja może przywrócić życie Schumachera do normalności?

Michael Schumacher to legendarny kierowca F1, który siedmiokrotnie zdobył tytuł mistrza świata. Jego kariera została jednak przerwana koszmarnym wypadkiem na nartach we francuskich Alpach w 2013. Mistrz w trakcie zjazdu uderzył w drzewo i stracił przytomność.

Lekarzom udało się uratować życie sportowca, niestety stracił on pełną sprawność fizyczną i aktualnie zdany jest praktycznie we wszystkim na członków swojej rodziny.
Od blisko sześciu lat MichaelSchumacher przebywa w domu. Rodzina sportowca niespecjalnie zdradza szczegóły na temat jego aktualnego stanu zdrowia.

Zdaniem neurochirurga kierowca boryka się z bardzo zmienioną, zepsutą i pogarszającą się strukturą organiczną, muskularną i szkieletową. Pojawiła się jednak iskierka nadzieja i wkrótce 51-latka czeka operacja, dzięki której może odzyskać co najmniej częściową sprawność.

Głównym krokiem ma być pobranie naczyń krwionośnych z serca i przeszczepienie ich do mózgu sportowca. Jest to ryzykowna operacja, ale może pomóc przywrócić zdolności motoryczne.

Według włoskich mediów Schumacher jest przytomny i świadomy swojej sytuacji, ale nie ma zdolności wykonywania ruchów, więc we wszystkim uzależniony jest od pomocy rodziny.

Następny artykuł