BMW X8
Źródło: VMW

BMW X8 nadchodzi i nie ma konkurencji! Czego się możemy spodziewać?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Kwietnia 2020

Poza wariantem X8 M spodziewać możemy się (przede wszystkim) również słabszych wariantów jak xDrive 40i z uturbionym 3.0 pod maską oraz xDrive 50i

BMW jeszcze nie wprowadziło na rynek modelu X8, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce to nastąpi. Najnowsze doniesienia z urzędu patentowego mówią o zarejestrowaniu przez Bawarczyków „X8” oraz „X8 M". Możemy się więc spodziewać również mocarnego wariantu SUV-a Coupé.

Nowe X8 będzie znacznie większe od X6 i znacznie bardziej stylowe niż X7. Co ciekawe, nowy model praktycznie nie miałby konkurencji. Audi Q8 oraz Mercedes GLE konkurują z X6 - zatem nowy model BMW byłby ponad nimi.
Oczywiście poza wariantem X8 M spodziewać możemy się (przede wszystkim) również słabszych wariantów jak xDrive 40i z uturbionym 3.0 pod maską oraz xDrive 50i z widlastą ósemką o pojemności 4.4 l.

BMW X8

W przypadku mocarnej wersji obstawiamy V8 TwinTurbo o mocy, przynajmniej, 625 koni mechanicznych. X8 powinno być w „eMce” przynajmniej równie mocne, jak X6 M.

BMW X8

Nowy model prawdopodobnie powstawać będzie w tej samej fabryce co bliźniacze X7, zatem będzie to Spartanburg w USA. Cena? Tanio nie będzie - zakładamy, że X8 będzie najdroższym modelem w gamie bawarskiej marki.

Następny artykuł