Cukier w zbiorniku
Źródło: zdrogi.pl

Trzej mężczyźni wsypali cukier do baku Opla. Policja szukała ich od maja

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Czerwca 2020

Funkcjonariusze podali, że mężczyźni usłyszeli już zarzuty i niebawem staną przed sądem. Jak przekonywali policjantów po zatrzymaniu, ich zachowanie miało być formą żartu.

Trzej młodzi mężczyźni będą sądzeni za uszkodzenie auta w Śremie (Wielkopolskie). Sprawcy wsypali do baku osobowego Ola cukier.

Funkcjonariuszom wyjaśnili, że zrobili tak dla żartu.

Podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy policji w Śremie, poinformowała, że mężczyźni, wsypując cukier do baku paliwa, doprowadzili do uszkodzenia silnika oraz jego podzespołów.
Poszukiwania sprawców trwały od końca maja.

Mężczyzna użytkujący pojazd zaparkował go w Śremie na niestrzeżonym parkingu. Następnego dnia przejechał nim tylko około 200 metrów, po czym samochód zgasł. Kiedy auto obejrzał mechanik, okazało się, że silnik pojazdu oraz jego podzespoły są obklejone jakąś substancją i zostały uszkodzone” - podała Kasińska.

Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miałaPiraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miałaCzytaj dalej

W zbiorniku paliwa znaleziono cukier. Rzeczniczka podała, że ktoś najprawdopodobniej wykorzystał fakt, że w aucie była niesprawna klapka wlewu paliwa, którą otworzyć można było z zewnątrz bez kluczyka.
Sprawców ustalono m.in. dzięki nagraniom z lokalnego monitoringu wizyjnego.

Wandalami okazało się trzech młodych mężczyzn: 18-latek ze Śremu oraz dwóch 19-latków z gminy Śrem.

Funkcjonariusze podali, że mężczyźni usłyszeli już zarzuty i niebawem staną przed sądem. Jak przekonywali policjantów po zatrzymaniu, ich zachowanie miało być formą żartu.

Zobacz także:

1. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
2. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie
3. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykuł