Prawo jazdy
Źródło: zdrogi.pl

Nowe przepisy ruchu drogowego jednak nie wejdą w życie 1 lipca

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Czerwca 2020

Czy przepisy wejdą w życie? Wiele wskazuje na to, że nie w najbliższym czasie... a już prawie na pewno nie 1 lipca.

Cały internet i wszystkie portale motoryzacyjne (w tym my) wielokrotnie przypominaliśmy o tym, że 1 lipca mają wejść w życie nowe przepisy ruchu drogowego.

W świetle zmian za przekroczenie prędkości o 50 km/h również poza terenem zabudowanym stracilibyśmy prawo jazdy. Dodatkowo piesi otrzymaliby pierwszeństwo już w momencie zbliżania się do przejścia a ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym obowiązywałoby całodobowo.

Czy przepisy wejdą w życie?

Wiele wskazuje na to, że nie w najbliższym czasie... a już prawie na pewno nie 1 lipca. Polski sejm w planach na czerwiec m.in. prace nad pakietem deregulacyjnym, który umożliwi nam poruszanie się po drogach bez prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy potwierdzenia polisy OC.

Wideo - 18-letni kierowca z premedytacją potrącił rowerzystówWideo - 18-letni kierowca z premedytacją potrącił rowerzystówCzytaj dalej

Nie ma jednak wzmianki o tym, jakoby sejm miał w najbliższym czasie zająć się przepisami, o których mowa była już od początku roku.

Ostatnio posłowie zajmowali się tym kontrowersyjnych zmian w kwietniu i oficjalnie nadal trwają „konsultacje publiczne”. Wiele wskazuje więc na to, że kwestia zmian w przepisach utknęła w miejscu.

Możliwe, że prace zostały wstrzymane, ponieważ jest to jedna z tych ustaw, które budzą największe kontrowersje i możliwe, że partia rządząca uznaje je za szkodliwe dla jej wizerunku. W związku z tym prace nad nowymi przepisami mogłyby zostać wznowione dopiero po reelekcji Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Możliwe więc, że temat został „wygaszony”, aby nie wpłynąć negatywnie na słupki poparcia.

Zobacz także:

1. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
2. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie
3. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykuł