lubuska policja
Źródło: zdrogi.pl

Miały być drifty i wyścigi, ale do akcji wkroczyła policja. Posypały się mandaty

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Czerwca 2020

Większość z ukaranych to młode osoby, które mają świeżo wydane prawa jazdy.

Funkcjonariusze policji pokrzyżowali plany urządzenia w Boże Ciało na ulicach Gorzowa nielegalnych wyścigów i pokazów driftu.

Rzecznik lubuskiej policji Marcin maludy poinformował, że w tym celu skrzyknęło się blisko 300 miłośników szybkiej jazdy w ponad 200 .

Gorzowscy policjanci otrzymali informację, że 11 czerwca do miasta zjadą "miłośnicy motoryzacji" z całego województwa Lubuskiego i części Zachodniopomorskiego.

Pokazy driftu i wyścigi miały odbywać się na kilku ulicach, w różnych lokalizacjach oraz na dużym parkingu przy ul. Szczecińskiej. Komenda wysłała we wskazane miejsca patrole drogówki.

Wideo - Eksplozja cysterny z LPG. Wyleciała w powietrze. 19 osób zginęłoWideo - Eksplozja cysterny z LPG. Wyleciała w powietrze. 19 osób zginęłoCzytaj dalej

"Zanim młodzi fani motoryzacji zdążyli dobrze rozgrzać swe maszyny, policjanci byli na miejscu i szybko ostudzili ich zapał. Wylegitymowali 150 osób, nałożyli 84 mandaty - głównie za przekroczenie prędkości, zabezpieczyli 24 dowody rejestracyjne i skierowali kilka wniosków o ukaranie do sądu. Większość z ukaranych to młode osoby, które mają świeżo wydane prawa jazdy" - powiedział Maludy.

Rzecznik również podkreślił, że wszelkiego rodzaju wyścigi, czy jazda w kontrolowanym poślizgu po drogach publicznych może skończyć się tragicznie zarówno dla uczestników takich wydarzeń, jak i osób postronnych.

"Do ścigania i pokazów są profesjonalne tory, a nie ulice i parkingi" - podkreślił Maludy.

Zobacz także:

1. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
2. Zdjęcia - Dramatyczny wypadek. Wziął nową Supre na jazdę testową. Wkrótce rozbił się na przydrożnym drzewie
3. Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznie

Następny artykuł