Szczeniaki w aucie
Źródło: zdrogi.pl

Policjanci uratowali zamknięte w aucie szczeniaki

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Czerwca 2020

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki czujności jednej z mieszkanek Skarszew udało się uratować życie czterem szczeniakom, które zostały zamknięte w samochodzie.

Kobieta powiadomiła policję - mundurowi rozbili jedną z szyb w aucie, dzięki czemu dali zwierzakom dostęp do świeżego powietrza oraz podali im wodę.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odebrał zgłoszenie, że w Skarszewach stoi zaparkowany samochód z zamkniętymi w środku psami. Auto stało już dosyć długo, a pieski cały czas ujadały.

Szczeniaki w aucie

Policjant natychmiast wysłał na miejsce patrol, który potwierdził otrzymaną informację.

W stojącym w nasłonecznionym miejscu aucie, zamknięte były cztery małe pieski.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieWideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieCzytaj dalej

Szyby w samochodzie były szczelnie zasunięte, a szczeniaki nie miały żadnego dostępu do wody.

Policjanci podjęli próbę ustalenia, do kogo należy samochód, ale widząc, że psy są w stanie skrajnego wyczerpania, podjęli decyzję o wybiciu jednej z szyb w aucie.
W ten sposób umożliwili zwierzakom dostęp do świeżego powietrza i dali im pić.

Dopiero po upływie kolejnych dwóch godzin na miejscu interwencji zjawił się właściciel pojazdu. Pewne jest, że gdyby nie interwencja policji, pieski by niestety nie przetrwały.
Stan zdrowia szczeniaków sprawdził lekarz weterynarii.

Śledczy prowadzą postępowanie, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przy okazji przypominamy, że w upalne dni wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym w słońcu pojeździe, temperatura wzrosła do niebezpiecznie wysokich wartości. Jeśli zauważymy zamknięte w takim aucie dziecko/zwierzę nie bądźmy obojętni i poinformujmy o tym pod numerem alarmowym 112.

Zobacz także:

1. Nasz kraj oficjalnie otworzył swoje granice, jednak jeden z naszych sąsiadów zamyka je dla Polaków. Wysokie kary za złamanie zakazu
2. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
3. Wideo - Wypadek dwóch identycznych Lamborghini. Jazda luksusowymi autami nie jest dla każdego

Następny artykuł