Kontrola drogowa
Źródło: zdrogi.pl

Podczas kontroli podała fałszywe dane znajomej policjanta - Wpadła

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Czerwca 2020

Okazało się, że policjant prowadzący kontrolę znał osobę, pod którą chciała się podszyć oszustka.

Policjanci opolskiej drogówki zatrzymali 43-letnią kobietę, która, aby uniknąć kary za jazdę bez ważnych uprawnień, podczas kontroli podała fałszywe dane.

Bez powodzenia, bo okazało się, że policjant prowadzący kontrolę znał osobę, pod którą chciała się podszyć oszustka.

Biuro prasowe KW Policji w Opolu informuje, że do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie powiatu prudnickiego. Policjanci z drogówki zatrzymali kobietę prowadzącą osobowego Opla, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 30 km/h.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieWideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieCzytaj dalej

Kierująca samochodem 43-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego powiedziała policjantom, że zapomniała dokumentów, ale może podać im swoje dane. W rzeczywistości podała personalia kobiety, która w przeszłości była jej podwładną.

Zatrzymana nie miała szczęścia, ponieważ jeden z funkcjonariuszy przeprowadzający kontrolę znał osobę, pod którą próbowała się podszyć zatrzymana.

Szybko udało się ustalić, że powodem, dla którego kierująca Oplem próbowała oszukać funkcjonariuszy, był brak aktualnych uprawnień do kierowania samochodem.

Według policyjnej bazy danych kobieta utraciła prawo jazdy w 2011 r. za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Za swoje nowe przewinienia kobieta ponownie stanie przed sądem.

Zobacz także:

1. Nasz kraj oficjalnie otworzył swoje granice, jednak jeden z naszych sąsiadów zamyka je dla Polaków. Wysokie kary za złamanie zakazu
2. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
3. Wideo - Wypadek dwóch identycznych Lamborghini. Jazda luksusowymi autami nie jest dla każdego

Następny artykuł