Susie Wolff
Źródło: zdrogi.pl

Kobieta za kierownicą bolidu Ferrari F1 - przełom w motorsporcie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Czerwca 2020

Włoski zespół w ramach swojej akademii zamierza przyłożyć większy nacisk na wyszukiwanie najbardziej utalentowanych dziewczyn w wieku 12-15 lat.

FIA podpisało umowę z Ferrari, na mocy której w ciągu najbliższych lat w gronie kierowców Formuły 1 znajdzie się kobieta.

Ostatni raz płeć piękna, w postaci Giovanny Amati, gnała po torze blisko 30 lat temu.

Włoski zespół w ramach swojej akademii zamierza przyłożyć większy nacisk na wyszukiwanie najbardziej utalentowanych dziewczyn w wieku 12-15 lat. Najlepsze rozpoczną przygodę w Formule 4 i będą kolejno przeskakiwać kolejne poziomy - Ferrari zaś zadba o rozwój ich kariery.

Oczywiście, aby kobieta mogła zasiąść za kierownicą bolidu, musi minąć kilka lat.

Wideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieWideo - Dramatyczny wypadek. Przeleciał przez rondo. Szaleńczy rajd skończył się tragicznieCzytaj dalej

Szef zespołu Scuderia Ferrari Mattia Binotto tak podsumował umowę z FIA:

"Głęboko wierzymy w sens pomagania młodym ludziom w motorsporcie. Akademia talentów Ferrari działa już od ponad dekady i nie tylko wybiera najlepszych kierowców, ale też pracuje nad ich odpowiednią edukacją kulturalną, techniczną i etyczną. Mając to na uwadze, czuliśmy, że musimy podjąć kolejne wysiłki, aby rozszerzyć obszar naszej działalności o młode panie, które chcą działać w motorsporcie. Chociaż nie ma faktycznej bariery dla nich, to mamy świadomość, że kobietom trudniej jest rywalizować w motorsporcie i osiągnąć postępy."

Zobacz także:

1. Nasz kraj oficjalnie otworzył swoje granice, jednak jeden z naszych sąsiadów zamyka je dla Polaków. Wysokie kary za złamanie zakazu
2. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
3. Wideo - Wypadek dwóch identycznych Lamborghini. Jazda luksusowymi autami nie jest dla każdego

Następny artykuł