Parkometr
Źródło: zdrogi.pl

Przegłosowano. Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie zostanie poszerzona

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Maja 2020

Nadal będzie obowiązywał tak jak do tej pory, roczny abonament. Reszta będzie musiała płacić od drugiego tygodnia września. Pierwsza godzina będzie kosztowała 3 zł, druga — 3,6 zł, trzecia — 4,2 zł, a każda kolejna — 3 zł.

Został przegłosowany projekt poszerzenia Strefy Płatnego Parkowania w Warszawie o kolejne ulice. Związane jest to bezpośrednio z uruchomieniem kolejnych odcinków drugiej linii metra. Strefa zacznie obowiązywać od 7 września.

Dotychczasowa Strefa zostanie rozszerzona o obszar między al. Solidarności, al. 11 Listopada i ul. Ratuszową (Nowa Praga) oraz teren między ul. Okopową, Towarową i al. Prymasa Tysiąclecia (Wola). To jednak nie koniec, ponieważ miasto już szykuje kolejne poszerzenie strefy na Żoliborzu i Ochocie.

Nadal będzie obowiązywał tak jak do tej pory, roczny abonament. Reszta będzie musiała płacić od drugiego tygodnia września. Pierwsza godzina będzie kosztowała 3 zł, druga — 3,6 zł, trzecia — 4,2 zł, a każda kolejna — 3 zł.

Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćUkradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćCzytaj dalej

Podczas konsultacji społecznych, w których wzięło udział kilkuset mieszkańców obszarów, które są objęte zmianami, zdecydowana większość opowiadała się za rozszerzeniem strefy. Istnieją jednak obawy, że nie rozwiąże to dotychczasowych problemów z parkowaniem.
18 czerwca poruszana będzie kwestia zmiany stawek za parkowanie bez uiszczenia opłaty w SPPN, a w dalszym etapie rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania o kolejne dzielnice oraz utworzenie specjalnej strefy w centrum miasta z wyższym stawkami.

Przypominamy, że od stycznia kontrole opłat parkingowych w Warszawie przebiegają też w sposób elektroniczny. Wyposażony w odpowiedni sprzęt samochód poruszając się po drogach, w odstępie kilku minut dwukrotnie odczytuje tablice rejestracyjne i porównuje je z danymi w bazie.

Taki sposób kontroli podobno jest bardzo skuteczny - w ciągu miesiąca auta skontrolowały prawie 103. tys. pojazdów, co zaowocowało wystawieniem ponad 12 tys. opłat dodatkowych. W tym samym czasie piesze patrole wystawiły ponad 18 tys. dokumentów opłaty dodatkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WIDEO - Instruktaż "Jak nie wyjeżdżać z garażu"
  2. Ferrari bez kierowcy na sezon 2021. Wielka gwiazda odchodzi z zespołu
  3. MSWiA podało dokładny termin do, kiedy będą przeprowadzane kontrole na polskich granicach
Następny artykuł