Skradzione rajdowe legendy
Źródło: ERTZAINTZA

Podejrzewali go o kradzież sprzętu z budowy. W garażu znaleźli 26 legend motoryzacji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Maja 2020

Większość z nich to prawdziwe legendy motoryzacji i marzenia pasjonatów, które w ostatnich latach skradziono w różnych krajach Europy.

Podczas przeszukiwania posiadłości mężczyzny podejrzanego o kradzież generatora z placu budowy, policja znalazła w garażu 26 wspaniałych aut... które od kilku lat figurowały w europejskich rejestrach jako skradzione.

Wśród nich można było znaleźć tak rzadkie modele, jak Ford Sierra Cosworth czy Mercedes 190E 2.5-16 EVO II.

Funkcjonariusze baskijskiej policji zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież dużego generatora z placu budowy. Ku ich zdziwieniu podczas przeszukiwania jego posiadłości poza ciężkim sprzętem znaleźli również 26 wyjątkowych aut. Większość z nich to prawdziwe legendy motoryzacji i marzenia pasjonatów, które w ostatnich latach skradziono w różnych krajach Europy.

Skradzione rajdowe legendy

Samochody stały tradycyjnie w stodole. Zachowane w bardzo dobrym stanie choć zakurzone.

Kolekcja składała się głównie z kilku Lancerów Evo, Subaru STI, Forda Escorta Cosworth i Sierry Cosworth, Lancii Delty Integrale. W stodole znaleziono również tak rzadkie okazy, jak 190E 2.5–16 EVO II, Renault R5 turbo, Peugeota 205 GTI oraz kilka BMW M3 z różnych epok.

Tragiczna śmierć młodego youtubera w wypadku McLarena 600LT. Kierował nietrzeźwy, znany tatuatorTragiczna śmierć młodego youtubera w wypadku McLarena 600LT. Kierował nietrzeźwy, znany tatuatorCzytaj dalej

Auta czekały na nowych właścicieli. Niektórych miały już sfałszowany numer VIN.
42-latek początkowo podejrzany o kradzież sprzętu budowlanego prawdopodobnie trafi do więzienia na długie lata, tym bardziej że na jego terenie znaleziono również nielegalną broń.

Następny artykuł