Najdłuższy na świecie Cadillac Eldorado
Źródło: zdrogi.pl

Najdłuższe auto na świecie - na pokładzie basen i lądowisko dla helikoptera

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Maja 2020

W 1999 roku limuzyna została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłuższy samochód na świecie i jest nim do dzisiaj.

Rekordowy Cadillac Eldorado jest tak duży, że pośrodku musiano zainstalować przegub, a do kierowania autem potrzeba było dwóch kierowców.

30,5 metra długości pozwoliło mu wskoczyć do Księgi Rekordów Guinessa w 1999 roku. Niestety potem został zapomniany i musiał ulec działaniu czasu.

Cadillac Eldorado o długości 30 metrów

Jay Ohrberg był odpowiedzialny za powstanie wielu rozpoznawalnych aut, m.in. słynnego DeLoreana z "Powrotu do przeszłości", K.I.T.T.-a z "Nieustraszonego" czy Batmobilu. To właśnie w jego głowie zrodził się pomysł na stworzenie najdłuższej limuzyny świata.
Projekt powstał na bazie Cadillaca Eldorado z 1976 roku, który został drastycznie przedłużony, osiągając 100 stóp (30,5 m).

ZDJĘCIA - Szybka wklejona pianką montażową i brak śrub w kołach! SzokZDJĘCIA - Szybka wklejona pianką montażową i brak śrub w kołach! SzokCzytaj dalej

Do napędzania tego kolosa potrzebny był drugi silnik, przegub umożliwiający skręcanie oraz miejsce dla drugiego kierowcy, który odpowiadał za kierowanie tylnymi osiami. To wszystko stanęło na 22 kołach.
W 1999 roku limuzyna została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najdłuższy samochód na świecie i jest nim do dzisiaj.

Cadillac Eldorado o długości 30 metrów

Auto wyposażono m.in. lądowisko dla helikoptera, basen, jacuzzi, łóżko wodne oraz minigolfa.

Prace nad przywróceniem Cadillaca do czasów świetności wystartowały w 2019 roku. Ostatecznie zdecydowano się przepołowić samochód, aby za pomocą holowników przetransportować go z Long Island do Orlando na Florydzie.

Tam auto zostało rozebrane na części, aby usunąć wszelkie ogniska rdzy. Brakujące elementy limuzyny uzupełniono częściami ze zwykłych Eldorado.

Cadillac Eldorado o długości 30 metrów

Gotowy samochód zostanie zaprezentowany prawdopodobnie w przyszłym roku, z uwagi na opóźnienia spowodowane pandemią koronawirusa. Nie wiadomo, czy limuzyna odzyska oryginalne wyposażenie, ale najważniejsza cecha, czyli długość pojazdu odpowiadająca siedmiu ustawionym jeden za drugim volkswagenom golfom będzie niezmieniona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZDJĘCIA - Szybka wklejona pianką montażową i brak śrub w kołach! Szok
  2. Przegłosowano. Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie zostanie poszerzona
  3. Czy zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości jest wbrew polskiej konstytucji?
Następny artykuł