Zatrzymana kobieta
Źródło: Policja.pl

Kobieta pod wpływem narkotyków uciekała przed policją

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Maja 2020

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 25-latce, która prowadziła auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających.

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 25-latce, która prowadziła auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających. Do tego próbowała uciec policjantom i miała przy sobie narkotyki. W nocy z czwartku na piątek, kobietę zatrzymali po pościgu policjanci z żarskiej komendy.

Jak poinformowała Komenda Powiatowej Policji w Żarach (Lubuskie), minionej nocy patrol policji próbował zatrzymać na ulicach Lubska Volkswagena Golfa, którym kierowała kobieta ignorująca wszystkie sygnały do zatrzymania się.
Kierująca nie zważała na funkcjonariuszy. Nie reagowała również, kiedy policjanci ruszyli za nią, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćUkradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćCzytaj dalej

Kobieta jechała w kierunku Jasienia. Chcąc wyprzedzić blokujący ją drugi z radiowozów, w miejscowości Budziechów zjechała na pas zieleni. Tam policjanci udało się ja zatrzymać.

Po weryfikacji w systemach okazało się, że 25-latka ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Przy kobiecie funkcjonariusze znaleźli również dwa zwitki z ekstazy i amfetaminą.
Zachowanie mieszkanki pow. żarskiego wzbudziło ich podejrzenia, że mogła zażyć narkotyki. Test narkotykowy potwierdził, że była pod wpływem metamfetaminy.

25-latka trafiła do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przesłuchanie i dalszy rozwój spraw. Podróżowało z nią dwóch mężczyzn. Jeden z nich również został zatrzymany, gdyż posiadał przy sobie środki odurzające i psychotropowe. Drugiego zwolniono.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przegłosowano. Strefa Płatnego Parkowania w Warszawie zostanie poszerzona
  2. WIDEO - Instruktaż "Jak nie wyjeżdżać z garażu"
  3. Policja celowo zawyża pomiary, żeby odebrać kierowcy prawo jazdy?
Następny artykuł