Volvo XC60
Źródło: tvn24.pl

Samochodowy Strajk Kobiet - wnioski do sądu i pouczenia dla 24 osób

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Kwietnia 2020

Wylegitymowano 24 osoby, ich dane trafią do sanepidu. Dodatkowo w trakcie manifestacji nałożono cztery mandaty oraz złożono sześć wniosków do sądu o ukaranie osób biorących udział.

Samochodowy Strajk Kobiet - wnioski do sądu i pouczenia dla 24 osób

W trakcie Samochodowego Strajku Kobiet, który odbył się we wtorek 14 kwietnia na rondzie Dmowskiego w Warszawie, policjanci wylegitymowali 24 osoby.

W związku z obostrzeniami, które zostały wprowadzone w tym roku, ich dane trafią do sanepidu. Dodatkowo w trakcie manifestacji nałożono cztery mandaty oraz złożono sześć wniosków do sądu o ukaranie osób biorących udział.

W ramach strajku wokół ronda Dmowskiego jeździło kilkadziesiąt samochodów oraz rowerzystów, którzy manifestowali podhasłem „Odrzućprojekt Godek #Piekłokobiet". W ten sposób osoby chciały pokazać swój sprzeciw wobec projektów i przepisów zaostrzających prawoaborcyjne, którym w tym tygodniu ma się zająć Sejm.

Stołeczna policja w związku z tą akcją wylegitymowała 24 osoby, cztery zostały ukarane mandatem, a w przypadku sześciu skierowano sprawy do sądu. Pozostałe osoby otrzymały pouczenie. Większość wykroczeń dotyczyła łamania przepisów ruchu drogowego - najcześciej było to tamowanie ruchu.

Wobec wszystkich uczestników materiały skierowane będą do właściwego inspektora sanitarnego. Dotyczy to, m.in. nieuzasadnionego przemieszczania się. Sanepid zadecyduje o nałożeniu kar administracyjnych za złamanie obostrzeń związanych z epidemią.

Następny artykuł