Ford Focus RS
Źródło: Photo by Andrei Ianovskii on Unsplash

Ford Focus pick-up. Już wkrótce na rynku?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Marca 2020

Jakie plany ma Ford w obec Focusa w wersji Pick-up? Czy będzie to faktycznie Focus, czy tylko użyczy on swojej platformy?

Pojawiają się dodatkowe informacje na temat kompaktowego pick-upa Forda, który miałby kosztować w okolicach 20 tysięcy dolarów.

Globalne portfolio produktów Forda wciąż się rozwija, a dzięki najnowszym informacjom dla dealerów samochodowych w USA wiemy, że Ford planuje debiut kompaktowego samochodu UTE ( tak nazywane są pick-upy zbudowane na płycie samochodów osobowych ).

Plotki o pick-upie bazującym na płycie Forda Focusa pojawiły się w 2018 roku, a nowy model powinien zadebiutować (przynajmniej w USA) w 2021 roku.

Nowa kompaktowa furgonetka marki Ford będzie produkowana najprawdopodobniej w Meksyku, a roczna produkcja powinna wynieść w okolicach 100 000 sztuk.

Nowy model, aby nie konkurować z innymi produktami Forda, powinien kosztować około 20 tysięcy dolarów. To czyniłoby go o około 20 procent tańszym niż Ford Ranger. Dlatego właśnie, aby zmniejszyć koszty model będzie oparty na tej samej platformie, co Ford Focus. Niestety, w tej chwili wielkość auta, napęd oraz inne szczegóły nie są dostępne publicznie.

Możliwe, że w związku z uśmierceniem przez GM marki Holden, która słynęła wręcz z pojazdów UTE, Ford planuje zająć jej lukę. Kompaktowy pick-up zbudowany na globalnej platformie pozwoli niskim kosztem zaoferować produkt, który w Australii jest bardzo popularny.

Oczywiście nie mamy co liczyć na potężne V8 pod maską i napęd na tył. Platforma Focusa sugerowałaby napęd na przód ( w ostateczności 4x4 oparte na Haldexie ) oraz trzycylindrowe litrowe silniczki.
Według nieoficjalnych informacji dyrektor operacyjny, Forda Jim Farley zaprezentował już nowy model na spotkaniu dla dealerów marki w lutym w Tucson w Arizonie.

Wiele wskazuje, że w tym roku Ford planuje wiele ciekawych premier. Przypomnijmy, że nadal czekamy na oficjalny debiut zmartwychwstałego Forda Bronco.

Następny artykuł