Wypadek w Anshun
Źródło: https://www.scmp.com/

Ogromna tragedia - Kierowca busa celowo wjechał do jeziora. Zabił 20 pasażerów. Pozorna błahostka doprowadziła do tragedii w Chinach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Lipca 2020

W międzyczasie nagrał wiadomość na pocztę głosową swojej partnerki, w której wyraził "zmęczenie i wstręt do świata".

Policja ustaliła, że kierowca autobusu, który wjechał do jeziora w południowo-zachodnich Chinach zrobił to celowo. Wraz z nim życie straciło 21 osób.

Śledczy ustalili, że 52-latek był załamany z powodu rozbiórki jego domu i w związku z tym postanowił odebrać sobie życie. Celowo wjechał do jeziora i zabił 20 pasażerów

W wypadku, do którego doszło 7 lipca w Anshun, zginęło 21 osób, a 15 zostało rannych. Autobus nagle zjechał ze swojego pasa ruchu, przebił barierkę ochronną i wpadł do jeziora.

Policja ustaliła, że kierowca celowo doprowadził do ogromnej tragedii. W dniu, w którym doszło do katastrofy, mężczyzna dowiedział się, że jego mieszkanie zostało zburzone, a on sam zostanie bezdomny.

Zhang był niezadowolony ze swojego życia i rozbiórki wynajmowanego domu. Aby zostać zauważonym, popełnił ekstremalną zbrodnię - oświadczyła policja w Anshun.

Zobacz także:

1. Kompletnie pijany Ukrainiec szalał swoją ciężarówka. Policjanci musieli wybić szybę, by go zatrzymać
2. Dramatyczny wypadek. Zginęła młoda kobieta. Z samochodu praktycznie nic nie zostało
3. Na Cirlce K legalnie kupisz "trawkę". Rusza sprzedaż na stacjach
4. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie
5. Czarna seria nadal trwa - Rozbił się kolejny autobus ZTM. Jedna osoba ranna
6. Gigantyczny skandal w MZA. Kierowcy autobusów nie chcą być badani na obecność nielegalnych substancji

Władze poinformowały, że 52-latek wynajmował lokal w państwowej strukturze mieszkaniowej, która została objęta programem przebudowy.

Wideo - Tragiczny wypadek. Autobus komunikacji miejskiej wjechał do jeziora. Zginęło kilkadziesiąt osóbWideo - Tragiczny wypadek. Autobus komunikacji miejskiej wjechał do jeziora. Zginęło kilkadziesiąt osóbCzytaj dalej

W czerwcu mężczyzna podpisał umowę o otrzymaniu odszkodowania z tytułu zbudzenia mieszkania w wysokości 72,5 tys. juanów (równowartość ok. 41 tys. zł), ale nie ostatecznie nie odebrał pieniędzy.
Mężczyzna składał wnioski o przydzielenie nowego kwaterunku, ale wszystkie zostały odrzucone.

Kierowca zazwyczaj pracował na popołudnia, ale w dniu tragedii specjalnie zamienił się z kolegą, by rozpocząć poranny kurs. Mężczyzna przyniósł do pracy alkohol i napił się chwilę przed wjechaniem do jeziora.

W międzyczasie nagrał wiadomość na pocztę głosową swojej partnerki, w której wyraził "zmęczenie i wstręt do świata".

Zostawił ślady opon na tęczowym przejściu dla pieszych. Policja już go znalazłaZostawił ślady opon na tęczowym przejściu dla pieszych. Policja już go znalazłaCzytaj dalej

Źródło: https://www.o2.pl/informacje/kierowca-autobusu-celowo-wjechal-do-jeziora-zabil-20-pasazerow-6531902272617184a

Następny artykuł