Akcja Alkohol i Narkotyki
Źródło: Gdańska Policja

Motocyklista po nielegalnych środkach gnał przez Gdańsk - To nie koniec jego listy przewinień

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Lipca 2020

19 innych kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

Gdańscy policjanci zatrzymali 38-letniego motocyklistę, który pomimo zabranego prawa jazdy wsiadł na motocykl i przekroczył prędkość o 100 km/h.

Po badaniu okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. W poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska poinformowała o wynikach przeprowadzonej przez funkcjonariuszy akcji „Alkohol i Narkotyki".

Jej skutkiem była kontrola 638 kierowców i wyeliminowanie z ruchu drogowego dwóch prowadzących pod wpływem narkotyków oraz jedenastu, którzy wsiedli „za kółko” po alkoholu.

Wśród tych pierwszych znalazł się 38-letni gdańszczanin, który w sobotę wieczorem jechał Aleją Płażyńskiego motocyklem z prędkością 168 km na godzinę...

Zobacz także:

1. Ogromna tragedia - Kierowca busa celowo wjechał do jeziora. Zabił 20 pasażerów.
2. Kompletnie pijany Ukrainiec szalał swoją ciężarówka. Policjanci musieli wybić szybę, by go zatrzymać
3. Dramatyczny wypadek. Zginęła młoda kobieta. Z samochodu praktycznie nic nie zostało
4. Na Cirlce K legalnie kupisz "trawkę". Rusza sprzedaż na stacjach
5. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie
6. Czarna seria nadal trwa - Rozbił się kolejny autobus ZTM. Jedna osoba ranna

„Funkcjonariusze zbadali też stan trzeźwości motocyklisty, a także użyli testera na obecność narkotyków w jego organizmie. Wstępne badanie wykazało, że 38-latek był pod wpływem amfetaminy” - powiedziała Państwowej Agencji Prasowej Karina Kamińska.
Mężczyzna został przetransportowany do szpitala na dodatkowe badania, a jego motocykl, który dodatkowo nie miał ważnego ubezpieczenia, odholowano na parking.

Podczas kontroli zatrzymano również pięciu kierowców bez uprawnień, dwóch z orzeczonym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i dwie osoby poszukiwane przez policję.

19 kierowców straciło swoje prawa jazdy za przekroczenie prędkości.

Za zignorowanie sądowego zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do 2 lat więzienia.


Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków może się skończyć dla sprawcy karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów i grzywną.

O krok od śmierci na przejściu dla pieszych. Młoda kobieta doprowadziła do groźnej kolizji. Kto w tej sytuacji ponosi winę?O krok od śmierci na przejściu dla pieszych. Młoda kobieta doprowadziła do groźnej kolizji. Kto w tej sytuacji ponosi winę?Czytaj dalej

Następny artykuł