Volvo CX90 Coupe
Źródło: X-Tomi Design

Volvo pracuje nad XC100 – konkurencja dla Q8?

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Maja 2020

Oczywiście w planach jest wariant elektryczny o nazwie Recharge.

Całkowicie elektryczny napęd i tylko cztery miejsca w środku. To ma być szwedzka odpowiedź na niemieckiego SuperSUV-a Coupe.

W zeszłym roku Volvo zaprezentowało swój pierwszy samochód z serii “Recharge” - czyli elektrycznej gamy skandynawskiego producenta. Na chwilę obecną jedynym elektrycznych Volvo jest model XC40. W ciągu najbliższych 5 lat mamy otrzymać jednak 5 kolejnych samochodów z tym typem napędu. Jednym z nich ma być coś absolutnie nowego.

Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćUkradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może lataćCzytaj dalej

Według zagranicznych źródeł Volvo pracuje nad nowym flagowym modelem, który będzie SUV-em Coupe. Sceptycy spodziewają się XC90 z mocniej opadającą linią dachu.

Topowe auto ma otrzymać nazwę XC100 i być pierwszym pojazdem zaprojektowanym na całkowicie nowej platformie SPA-II. Platforma ta ma zapewnić Volvo swobodę w stosowaniu źródeł napędu.
Oczywiście w planach jest wariant elektryczny o nazwie Recharge.

Premiery możemy spodziewać się w 2023 roku, a do salonów nowy flagowiec miałby trafić w 2024.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZDJĘCIA - Na rondzie prosto! - Zawodowy kierowca wziął to zbyt dosłownie
  2. Będzie jeszcze ciężej uzyskać prawo jazdy? Kandydaci będą musieli się wykazać sporą wiedzą
  3. Prezes MPK uważa, że rządowe obostrzenia są niezgodne z konstytucją
Następny artykuł