Jeronimo Martins Biedronka
Źródło: Materiały Prasowe

Tragiczny wypadek przy rozładunku towaru w Biedronce - nie żyje 62-latek

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Lipca 2020

Wszczęte zostało śledztwo w sprawie narażenia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W czwartek 9 lipca przy Biedronce w Redzikowie (woj. pomorskie) doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć na miejscu poniósł pracownik ochrony sklepu.

Do zdarzenia doszło około 3 nad ranem podczas standardowego rozładunku towaru. W trakcie cofania TIR-a między rampą a naczepą ciężarówki znalazł się 62-letni ochroniarz.

Na skutek odniesionych w trakcie wypadku ciężkich obrażeń głowy mężczyzna zmarł na miejscu.

Wszczęte zostało śledztwo w sprawie narażenia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zobacz także:

1. Koło zabiło mechanika podczas pracy - traficzny wypadek na lubelszczyźnie
2. Kompletnie pijany Ukrainiec szalał swoją ciężarówka. Policjanci musieli wybić szybę, by go zatrzymać
3. Wideo - Jechał autostradą i walczył z jadowitym wężem. Ucieszył się na widok policji
4. Nowy mandat pogrąży polskich kierowców? Nawet 500 złotych dla właścicieli benzyn i Diesla
5. Nietypowa sytuacja. Osobówką przewozili krowę. Po wypadku uciekli do lasu
6. Dramatyczny wypadek. Zginęła młoda kobieta. Z samochodu praktycznie nic nie zostało

29-letni kierowca TIR-a w chwili wypadku był trzeźwy. Mężczyzna został już przesłuchany, przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono również nagrania z monitoringu oraz samochód w celu ustalenia wszystkich przyczyn wypadku.

Postępowanie kontrolne prowadzi Państwowa Inspekcja Pracy, która również wyjaśnia okoliczności zdarzenia oraz zasady zatrudnienia pracownika.

Łukasz Burda, dyrektor operacyjny regionu w Jeronimo Martins Polska oficjalnie odniósł się do zdarzenia - Jesteśmy głęboko poruszeni nieszczęśliwym wypadkiem, jaki miał miejsce w obrębie naszego sklepu. Nasze myśli i wyrazy wsparcia kierujemy do rodziny pracownika, który zginął. Zabezpieczyliśmy monitoring, a na miejsce zdarzenia niezwłocznie udał się przedstawiciel firmy, która realizowała dla nas transport towarów. Współpracujemy ze stosownymi służbami, licząc na jak najszybsze wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia.

Na Cirlce K legalnie kupisz Na Cirlce K legalnie kupisz "holenderską używkę". Rusza sprzedaż na stacjachCzytaj dalej

Następny artykuł