Przejazd kolejowy
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - Policjanci przez 2 godziny monitorowali przejazd kolejowy. Wnioski są niewiarygodne

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Czerwca 2020

Celem działań było ograniczenie przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach oraz walka z przechodzeniem i przejeżdżaniem przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych.

Bydgoscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili pewien "eksperyment" skupiony na bezpieczeństwe na strzeżonym przejeździe kolejowym przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy.

Przy pomocy Mobilnego Centrum Monitoringu funkcjonariusze monitorowali zachowanie kierowców aut oraz pieszych w miejscu, gdzie wymagana jest szczególna ostrożność.

10 czerwca w godzinach przedpołudniowych mundurowych z ruchu drogowego można było spotkać w rejonie przejazdu kolejowego znajdującego się przy ul. Inwalidów w Bydgoszczy. Wszystko to w związku z działaniami, które prowadzili policjanci z bydgoskiej drogówki wykorzystując do tego Mobilne Centrum Monitoringu.

Prawo Jazdy kategorii B - kierowcy otrzymają nowe uprawnieniaPrawo Jazdy kategorii B - kierowcy otrzymają nowe uprawnieniaCzytaj dalej

Celem działań było ograniczenie przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach oraz walka z przechodzeniem i przejeżdżaniem przez tory w miejscach do tego niewyznaczonych, a także niezgodnie z przepisami ruchu drogowego - chodzi tu głownie o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej czy omijanie opuszczonych rogatek.

W trakcie dwugodzinnej obserwacji w tym miejscu ujawniono... 21 naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym. To średnio jedno wykroczenie na każde 6 minut obserwacji!

Dotyczyły one:

  • niestosowania się do sygnalizacji świetlnej zarówno przez kierujących jak i pieszych uczestników ruchu drogowego,
  • przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych,
  • wjazdu na przejazd pomimo opuszczania zapór.

Sprawcy 18 wykroczeń zostali ukarani mandatem karnym, a 3 pouczeni.

Zobacz także:

1. Gigantyczne premie dla policjantów za służbę podczas pandemii. Kwota przeznaczona na ten cel szokuje
2. Wielka kontrola UOKiK na stacjach benzynowych. Sprawdzili, gdzie jest najgorsze paliwo w Polsce
3. Nowe, luksusowe auta trafią w ręce wybranych urzędników NBP. Szokująca kwota modernizacji floty

Następny artykuł