Egzamin na prawo jazdy
Źródło: zdrogi.pl

Egzamin na prawo jazdy? Nie uwierzysz, kiedy mogą go przerwać

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Maja 2020

Egzaminator w trakcie egzaminu teoretycznego ma na głowie przyłbicę i znajduje się za ścianką z plexi. Auta egzaminacyjne są dezynfekowane po każdej jeździe, głównie kierownice, deski rozdzielcze, dźwignie zmiany biegów i klamki od drzwi.

Jeżeli w trakcie trwania egzaminu na prawo jazdy egzaminator stwierdzi u kandydata na kierowcę występowanie kataru, kaszlu, kichania itd. egzamin zostanie natychmiast przerwany!

Od 4 maja pracę wznowiły WORD-y w niektórych miastach.

W związku z tym zapewniają, że zachowają wszystkie środki ostrożności, by zmniejszyć prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem.

Jeśli, np. na egzaminy teoretyczne do sali wchodziło dotychczas 16 osób, to teraz, zachowując co najmniej dwumetrowe odległości, będzie to maksymalnie 8 osób.
Wszyscy pracują maseczkach, dezynfekują dłonie i wszystkim mierzona jest temperatura - również osoby podchodzące do egzaminu.

Egzaminator w trakcie egzaminu teoretycznego ma na głowie przyłbicę i znajduje się za ścianką z plexi. Auta egzaminacyjne są dezynfekowane po każdej jeździe, głównie kierownice, deski rozdzielcze, dźwignie zmiany biegów i klamki od drzwi.
Niektóre WORD-y w ramach zabezpieczeń ostrzegają, że katar, kaszel i kichanie osoby egzaminowanej są podstawą do natychmiastowego przerwania egzaminu praktycznego.

Jeżeli w trakcie trwania egzaminu egzaminator stwierdzi u kandydata na kierowcę występowanie kataru, kaszlu, kichania itd. egzamin zostanie przerwany!

Do egzaminu na prawo jazdy nie zostaną dopuszczone:

  • osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle mięśni, bóle gardła), a nawet osoby, u których w okresie ostatnich 14 dni występowały takie objawy;
  • osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub mieszkają albo miały kontakt z osobami, które przebywały za granicą;
  • oczywiście osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem oraz osoby mieszkające w domu objętym kwarantanną.

Na egzamin należy zgłosić się w rękawiczkach jednorazowych oraz w masce zakrywającej nos i usta w innym wypadku nie zostaniemy dopuszczeni do egzaminu.

Przed egzaminem zdającemu zostanie zmierzona temperatura ciała, jeśli przekroczy 37 stopni - również nie zostaniemy dopuszczeni do egzaminu.
Na terenie ośrodka niedozwolone jest przebywanie osób postronnych, nieprzystępujących do egzaminu.

Na egzamin kat. A (w tym AM, A1, A2) należy dodatkowo przyjść własnym kaskiem oraz słuchawkami wyposażonymi w wejście typu „minijack”. Brak tego wyposażenia uniemożliwia rozpoczęcie egzaminu.

Następny artykuł