Służba celna
Źródło: zdrogi.pl

ZDJĘCIA - Towar o wartości 1,5 mln złotych porzucony na autostradzie A2

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Maja 2020

Po ustaleniu właściciela kontrolowanego samochodu oraz jego miejsca zamieszkania okazało się, że poszukiwany właściciel auta przebywa prawdopodobnie za granicą.

Takie znaleziska to prawdziwa rzadkość! Wielkopolsce na A2 ktoś porzucił auto, w którym szybko znaleziono... 2,1 tony nielegalnego tytoniu!

Na autostradzie porzucone auto to dosyć niecodzienny widok. W związku z tym funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej od razu zwrócili uwagę na zaparkowany na poboczu samochód dostawczy. Przy oględzinach auta, przede wszystkim, uwagę zwracał niesamowicie mocny zapach tytoniu. Żeby odkryć zagadkę, nie trzeba było zbytnio kombinować, ponieważ auto było bowiem otwarte. Znaleziono w nim… 140 worków o wadze 2,1 tony nielegalnego tytoniu!

Tytoń na A2

Najprawdopodobniej kierowca na widok patrolu policyjnego porzucił auto i trefny towar. Po ustaleniu właściciela kontrolowanego samochodu oraz jego miejsca zamieszkania okazało się, że poszukiwany właściciel auta przebywa prawdopodobnie za granicą. Nielegalny tytoń trafił do magazynu Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Prezes MPK uważa, że rządowe obostrzenia są niezgodne z konstytucją.Prezes MPK uważa, że rządowe obostrzenia są niezgodne z konstytucją.Czytaj dalej

Tytoń na A2

Następny artykuł