Wypadek Beaty Szydło
Źródło: East News

Jest wyrok w sprawie wypadku kolumny Beaty Szydło z Seicento

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Lipca 2020

Obrońca Sebastiana K. już zapowiedział apelację.

Wypadek, o którym było głośno w całym kraju, znalazł swój finał w sądzie. Ponad trzy lata temu kolumna rządowa wioząca ówczesną premier miała nieszczęście trafić na pancernego Fiata.

Wielbiciele teorii spiskowych już w chwili wypadku wiedzieli, jaki zapadnie w tej sprawie wyrok. Z jednej strony ważny polityk, z drugiej młody kierowca - Ci, jak wiadomo, są niebezpieczni na drodze.

Po ponad trzech latach sąd wydał wyrok i, dla wielu, nie jest on zaskoczeniem. Wypadek jest winą kierowcy, ponieważ nie zachował on należytej ostrożności na drodze. Przynajmniej zdaniem sądu.

Drastyczne podniesienie kwot mandatów zaboli kierowców. Nowe plany rząduDrastyczne podniesienie kwot mandatów zaboli kierowców. Nowe plany rząduCzytaj dalej

Co ciekawe - ten sam sąd uznał, że kolumna rządowa nie spełniła wszystkich „warunków” uprawniających ją do bycia uprzywilejowaną na drodze. Kierowcy aut poruszających się w formacji nie mieli więc prawa do łamania przepisów. Byli na drodze takimi samymi autami jak każde inne.

Mimo to kierowca Seicento musi wypłacić Beacie Szydło i jej kierowcy po tysiąc złotych nawiązki. Kierowca premier również został uznany współwinny wypadku, ponieważ wyprzedzał na podwójnej ciągłej. O jego karze, jeśli jakąkolwiek otrzymał, nic na ten moment nie wiadomo.

Obrońca Sebastiana K. już zapowiedział apelację. Jego zdaniem, jeśli kolumna nie była uprzywilejowana, i doprowadziła do wypadku, łamiąc przepisy, to jego klient nie może być uznany za współwinnego.

Zobacz także:

1. Wideo - Dramatyczny wypadek. Motocyklista z impetem wjechał w samochód dostawczy
2. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
3. Kolejny wypadek autobusu w Warszawie - „Kierowca zasnął za kierownicą”
4. Niewyobrażalna tragedia - Kobieta przejechała własne dziecko
5. Wideo - Spektakularny wypadek. Ten kierowca BMW dosłownie oszukał śmierć
6. Kobieta w 2 tygodnie od zdobycia prawka zdążyła uszkodzić trzy auta

Następny artykuł