Radiowóz Forda
Źródło: Ford Motor Company

Czarnoskórzy pracownicy Forda domagają się by przestał produkować radiowozy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Lipca 2020

Głównym celem ataków policji stali się przedstawiciele mniejszości - w tym Afroamerykanie. Pech chciał, że sporo z nich pracuje w FoMoCo (Ford Motor Company).

Wszystko w ramach ruchu #blacklivesmatter.

Ostatnie wydarzenia w stanach echem okrążyły świat. Prawdopodobnie wkrótce zrobią kolejne kółko.

W duchu walki z brutalną policją, która atakuje bezbronnych i niewinnych czarnoskórzy pracownicy amerykańskich fabryk Forda wystosowali petycję. Jaką?

Otóż proszą o zaprzestanie współpracy z policją i zakończenie produkcji radiowozów (i innych pojazdów wykorzystywanych przez niedobrych funkcjonariuszy).

Wydaje się to nielogiczne, ale już dawno sytuacja w stanach przestała podążać za zdrowym rozsądkiem. Warto też podkreślić, że 2/3 amerykańskich radiowozów to Fordy.

Zobacz także:

1. Od 11 lipca wchodzą zmiany dotyczące tablic rejestracyjnych
2. Wypadek wozu opancerzonego antyterrorystów. Zderzył się busem na S8
3. Wideo - Zdemolował parking galerii Klif i jak gdyby nigdy nic odjechał
4. Jest wyrok w sprawie wypadku kolumny Beaty Szydło z Seicento
5. Działacz PiS rozbił służbowe auto małżonki. Miał sądowy zakaz prowadzenia
6. Koło zabiło mechanika podczas pracy - traficzny wypadek na lubelszczyźnie

Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcieZdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcieCzytaj dalej

Policyjne (i taksówkarskie) Fordy nie są istotnym źródłem dochodu marki, ale mają ogromny wpływ na jej rozpoznawalność i wizerunek. Dotychczas niezniszczalne Crown Victorie (które jeździły w służbie policji właśnie oraz na taksówkach) wywalczyły marce image solidnej i niezawodnej.

Niestety - głównym celem ataków policji stali się przedstawiciele mniejszości - w tym Afroamerykanie. Pech chciał, że sporo z nich pracuje w FoMoCo (Ford Motor Company). Czarnoskórzy pracownicy amerykańskiego koncernu nie chcą przykładać rąk do konstrukcji narzędzi, które są wykorzystywane do brutalnych ataków na ich braci i siostry.

W związku z tym pracownicy wzywają, aby Ford przestał produkować radiowozy.

O dziwo prezes Forda, prawdopodobnie mając symbole dolarów w oczach, taką ewentualność odrzucił.

W oficjalnym oświadczeniu jednak wielokrotnie zapewniał, że oczywiście popiera ruch BlackLivesMatter, że kwestia równouprawnienia i różnorodności jest dla niego niezwykle ważna... ale nie przewiduje zaprzestania produkcji radiowozów.

Źródło: https://spidersweb.pl/

Wideo - Sympatyczny pan z pieskiem rysował nożem zaparkowane autaWideo - Sympatyczny pan z pieskiem rysował nożem zaparkowane autaCzytaj dalej

Następny artykuł