Ukryte papierosy w ciężarówce
Źródło: zdrogi.pl

Wideo - „Pusta” ciężarówka wiozła 18,5 tysiąca paczek papierosów

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Czerwca 2020

Tydzień wcześniej służba celno-skarbowa zatrzymała w Budzisku tira na litewskich numerach rejestracyjnych, gdzie pod ładunkiem kory ogrodowej zostało ukryte blisko 370 tys. paczek papierosów, wartych ponad 5 mln zł.

Ponad 18,5 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy ukryte w skrytkach ciężarówki zabezpieczyli funkcjonariusze w Budzisku (Podlaskie), w pobliżu granicy z Litwą. Kontrabanda była ukryta m.in. w przerobionym zbiorniku na paliwo.

Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to ponad 260 tys. zł.

TIR z naczepą typu chłodnia miał być pusty. W trakcie kontroli na drodze krajowej nr 8 w pobliżu polsko-litewskiej granicy okazało się, że faktycznie ładunku nie było. Była za to kontrabanda. Po prześwietleniu urządzeniem rtg okazało się, że ciężarówka ma mnóstwo skrytek wypełnionych paczkami papierosów.

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyOd lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Ponad 18,5 tys. paczek papierosów z białoruską akcyzą mundurowi znaleźli w m.in. przerobionym zbiorniku paliwa, schowku na palety oraz w suficie i podwójnej ściance chłodni.

Wobec 59-letniego kierowcy z województwa podlaskiego administracja celno-skarbowa wszczęła sprawę karno-skarbową. Zabezpieczono nielegalny towar oraz ciężarówkę przystosowaną do przemytu.

Granica z Litwą w województwie podlaskim jest wewnętrzną granicą Unii Europejskiej, przez którą grupy przestępcze starają się przemycać papierosy do Zachodniej Europy.

KAS, Straż Graniczna, a czasami również policja, często zatrzymują tu nielegalne transporty.Tydzień wcześniej służba celno-skarbowa zatrzymała w Budzisku tira na litewskich numerach rejestracyjnych, gdzie pod ładunkiem kory ogrodowej zostało ukryte blisko 370 tys. paczek papierosów, wartych ponad 5 mln zł.

Tu również podejrzany ładunek udało się wykryć dzięki prześwietleniu ciężarówki urządzeniem rtg.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zdjęcia - Dramatyczne zdarzenie. Na ruchliwym skrzyżowaniu dziecko wypadło z taksówki
2. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
3. Tragedia na Mazowszu: Ciężarówka wjechała w auto osobowe. Nie żyje kobieta, troje dzieci rannych

Następny artykuł