Wypadek
Źródło: zdrogi.pl

Nie żyje znany działacz PSL - Pijany kierowca zajechał drogę motocyklistom. Kierowca miał 4 promile.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Czerwca 2020

Badanie alkomatem wykazało, że sprawca wypadku miał cztery promile alkoholu.

Radny powiatu lubelskiego Marian Pietraś zmarł w wieku 64 lat. Samorządowiec został ciężko ranny w wypadku Drogowym. Jego życia niestety nie udało się uratować.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 6 czerwca. Tuż przed godziną 12 na jednej z dróg w miejscowości Krępa Kościelna (woj. mazowieckie) kompletnie pijany mężczyzna wjechał samochodem osobowym do rowu. Kiedy próbował z niego wyjechać, zajechał drogę dwóm motocyklistom. Jeden z nich, polityk - zderzył się z pojazdem, a drugi upadł na jezdnię.

Motocyklistą, który uderzył w samochód, był radny powiatu lubelskiego Marian Pietraś. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Radomiu w ciężkim stanie.

Wielka akcja policji w Boże Ciało. Kierowco, nie masz ważnego przedmiotu w samochodzie? Szykuj się na srogi mandatWielka akcja policji w Boże Ciało. Kierowco, nie masz ważnego przedmiotu w samochodzie? Szykuj się na srogi mandatCzytaj dalej

Niestety wskutek odniesionych obrażeń zmarł w nocy z soboty na niedzielę (6/7 czerwca). Drugi motocyklista został przebadany, po czym wrócił do domu - jego zdrowiu nic nie zagraża.
Na miejscu zdarzenia Policja zatrzymała kierowcę samochodu osobowego.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał cztery promile alkoholu.

Wobec 58-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem.

Marian PietraśMarian Pietraś
zdrogi.pl

Marian Pietraś był radnym powiatu lubelskiego I, II, V i VI kadencji. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję członka Komisji Infrastruktury oraz Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej.
Był również działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zmarł w wieku 64 lat.

Pogrzeb polityka odbędzie się w piątek 12 czerwca o godzinie 13 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Niedrzwicy Dużej.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Gigantyczne premie dla policjantów za służbę podczas pandemii. Kwota przeznaczona na ten cel szokuje
2. Wielka kontrola UOKiK na stacjach benzynowych. Sprawdzili, gdzie jest najgorsze paliwo w Polsce
3. Nowe, luksusowe auta trafią w ręce wybranych urzędników NBP. Szokująca kwota modernizacji floty

Następny artykuł