Skoda Superb
Źródło: zdrogi.pl

Grupa Speed otrzymała niemal 300-konne auta do walki z piratami

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Czerwca 2020

W tym roku Polacy raczej rzadko będą spędzać urlop poza granicami kraju. Można się więc spodziewać rekordowego ruchu na drogach.

Długi weekend czerwcowy będzie chrztem bojowym dla nowych radiowozów, które właśnie zasiliły flotę stołecznej grupy Speed. Najnowszym nabytkiem policji są Skody Superb z napędem 4x4 i doładowanym 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 272 KM.

Czerwcowy długi weekend będzie próbą generalną dla warszawskiej drogówki przed wzmożonym ruchem podczas wakacji.

W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, Polacy raczej rzadko będą spędzać urlop poza granicami kraju. Można się więc spodziewać rekordowego ruchu na drogach.

W zapanowaniu nad ruchem na drogach Mazowsza mają pomóc nowe radiowozy, które będą najszybszymi jak dotąd stosowanymi.

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyOd lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Mowa o Skodach Superb trzeciej generacji.

Do warszawskiej grupy Speed trafiło właśnie osiem takich aut w wersji kombi, z napędem 4x4 i silnikami benzynowymi 2.0 TSI o mocy 272 KM.

Taka odmiana Skody Superb jest szybsza od stosowanego przez grupę Speed BMW serii 3, które już od pewnego czasu patrolują polskie drogi.

Czeskie auta potrzebują na rozpędzenie się „setki” zaledwie 5,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h - oczywiście ograniczono ją elektronicznie.

Na pokładzie każdej Skody Superb zamontowano wideorejestratory Videorapid 2a. Piratów drogowych „uspokajamy” - wszystkie auta są oznakowane.
Od początku 2019 roku w ręce grupy Speed trafiły 163 nowe pojazdy.

Zobacz także:

1. Zdjęcia - Dramatyczne zdarzenie. Na ruchliwym skrzyżowaniu dziecko wypadło z taksówki
2. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
3. Tragedia na Mazowszu: Ciężarówka wjechała w auto osobowe. Nie żyje kobieta, troje dzieci rannych

Następny artykuł