Fiat 500e
Źródło: zdrogi.pl

Fiatowi w końcu się udało - Oto najładniejszy elektryczny mieszczuch

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Czerwca 2020

Silnik elektryczny zapewnia 116 KM i przyśpieszenie do "setki" w przyzwoite 9 s. Akumulator o pojemności 42 kWh pozwoli nam przejechać na jednym ładowaniu 320 km.

Wszyscy doskonale znamy Fiata 500. Produkowany w Polsce stylowy mieszczuch zdążył się nam już opatrzyć, chociaż wciąż pozostaje atrakcyjnym autkiem.

W najnowszej odsłonie Fiat prezentuje się wyśmienicie - Włosi unowocześnili stylistykę aktualnego modelu i zrobili to BEZBŁĘDNIE.

Na zdjęciach widzimy „pięćsetkę” w bardzo drogiej wersji La Priva. Mamy nadzieję, że uboższe warianty niewiele stracą na urodzie.

Fiat 500e

No i „500” jest teraz elektrykiem.

Pierwsi klienci w Europie już mogą elektryczną pięćsetkę zamawiać. Na zdjęciach widzicie premierową edycję La Prima, którą wyceniono na 34 900 euro. W przeliczeniu na złotówki to ponad 150 tysięcy... za auto wielkości mydelniczki. Taki niestety urok wersji limitowanych.

Trzeba jednak przyznać, że 500 La Prima prezentuje się wybornie. Ze stajni Fiata już dawno nie wyjechało nic, co mogłoby zachwycać. Włosi na szczęście przerwali złą passę i pokazali, że są najlepsi w konstruowaniu małych autek.

La Prima poza poczuciem bycia wyjątkowym oferuje też bogate wyposażenie standardowe. Klient może liczyć na 10-calowy ekran w środku z zaawansowanym systemem multimedialnym, panoramiczny dach, 17-calowe felgi, oświetlenie LED oraz wykończenie skórą i cały zestaw systemów bezpieczeństwa. W pakiecie otrzymamy domową ładowarkę Wallbox.

Fiat 500e to nowa generacja kultowej pięćsetki i zastępuje tą produkowaną w Tychach.

Fiat 500e

Wbrew pozorom jest ona oparta na nowej, przeznaczonej dla samochodów elektrycznych, platformie. Poza stylistyką i znaczkiem „500” niewiele ma wspólnego ze znanym nam modelem. Niestety auto nie będzie już produkowane w Polsce, a we włoskiej fabryce koncernu FCA.

Od lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyOd lipca zaczną obowiązywać nowe przepisy. 40 tysięcy kierowców może stracić swoje prawo jazdyCzytaj dalej

Nowy Fiat 500 jest teraz dłuższy i szerszy o 6 cm, wyższy o 4 cm, a rozstaw osi zwiększono o 2 cm.

Silnik elektryczny zapewnia 116 KM i przyśpieszenie do "setki" w przyzwoite 9 s. Akumulator o pojemności 42 kWh pozwoli nam przejechać na jednym ładowaniu 320 km według normy NLTP. W cyklu miejskim ma to być nawet 400 km.

Fiat 500e

Co z wersjami spalinowymi? Tych nowy Fiat 500e nie będzie oferował.

Dla wielbicieli „spalin"w ofercie pozostanie dotychczasowa"pięćsetka"- Fiat ogłosił, że będzie ona produkowana z nowym modelem tak długo, jak pozwoli na to zainteresowanie klientów i... Unia Europejska.

Włosi niedawno wprowadzili do sprzedaży aktualnego Fiata 500 z nowym, produkowanym w Polsce silnikiem i układem miękkiej hybrydy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zdjęcia - Dramatyczne zdarzenie. Na ruchliwym skrzyżowaniu dziecko wypadło z taksówki
2. Piraci drogowi muszą się mieć na baczności. Tak mocnych i szybkich aut grupa Speed jeszcze nie miała
3. Tragedia na Mazowszu: Ciężarówka wjechała w auto osobowe. Nie żyje kobieta, troje dzieci rannych

Następny artykuł