Radiowóz
Źródło: zdrogi.pl

WIDEO - Dwa radiowozy ścigają rowerzystę. Kolejna akcja policji

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Kwietnia 2020

Rowerzyści korzystają z pięknej pogody i często, mimo obostrzeń, opuszczają domy by oddać się swojemu hobby. Policjanci postanowili zapolować na jednego z cyklistów.

W związku z obowiązującym epidemią rząd wprowadził pewne zasady dotyczące swobodnego przemieszczania się, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zauważalny spadek ruchu samochodowego spowodował, że policjanci zyskali więcej czasu, by przyjrzeć się innym użytkownikom dróg.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, obywatele mogą przemieszczać się wyłącznie do i z pracy oraz w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb życia codziennego. Stąd wiele mandatów dotyczących kierowców jadących na zakupy czy myjących auto. Nie dziwi więc, że policja zainteresowała się rowerzystami, którzy korzystając pięknej pogody, postanowili zaczerpnąć świeżego powietrza.

Na poniższym filmie widzimy, jak dwa (!) radiowozy polują na rowerzystę. Jeszcze jakiś czas temu wydawać by się to mogło zabawne, ale w dzisiejszych czasach sytuacja jest bardziej skomplikowana.
Nie wiemy, jak zakończyła się ta interwencja. Wypada jednak zwrócić uwagę, do jak kuriozalnych sytuacji dochodzi w ostatnim czasie.

Ograniczenia w swobodnym przemieszczaniu się wynikać mają z rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 roku.

Następny artykuł