Hyundai Iqoniq
Źródło: zdrogi.pl

Hyundai Ioniq pierwszym elektrykiem we flocie ITD

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Czerwca 2020

Elektryczny Hyundai to pierwsze auto zasilane prądem, które będzie wykorzystywane przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Pojazdy „na prąd” coraz chętniej są wykorzystywane w państwowych służbach.

Katowicka Inspekcja Transportu Drogowego właśnie odebrała nowego Hyundaia Ioniqa.

Elektryczny Hyundai to pierwsze auto zasilane prądem, które będzie wykorzystywane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jest to model popularny w służbach administracji publicznej. Trzy sztuki jeżdżą już w prezydenckiej flocie. Ioniq jest też wykorzystywany w krakowskiej straży miejskiej.

Wicepremier podała dokładną datę otwarcia polskich granic. Nieodległy termin zniesienia obostrzeńWicepremier podała dokładną datę otwarcia polskich granic. Nieodległy termin zniesienia obostrzeńCzytaj dalej

Najnowszy nabytek będzie wspierał śląskich funkcjonariuszy ITD w codziennych czynnościach służbowych. Elektryczny Hyundai ma zastąpić dotychczasowy radiowóz, który napędzany był silnikiem diesla.

Maksymalny zasięg na pełnym ładowaniu akumulatorów wynosi około 270 km, co powinno wystarczyć w przestrzeni miejskiej, gdzie auto będzie się głównie poruszało.

Cena podstawowa samochodu to 178 400 zł. Pod „maską” znajdziemy silnik elektryczny, który generuje 136 KM mocy i 295 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

W najbliższym czasie ITD planuje poszerzenie floty o kolejny, ekologiczny model, który tym razem najprawdopodobniej nie będzie w pełni elektryczny, lecz hybrydowy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nowy podatek dla posiadaczy niemieckich Diesli
2. Gnał po A4 260 km/h i chwalił się tym w sieci. Policja schwytała go po… ponad roku
3. Gwiazda programu ,,Królowe Życia" miała bardzo groźny wypadek. Przyznała, że prawie otarła się o śmierć

Następny artykuł