pirat drogowy
Źródło: zdrogi.pl

Gnał po A4 260 km/h i chwalił się tym w sieci. Policja schwytała go po ponad roku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Czerwca 2020

Mężczyzna wrzucił do internetu film, na którym chwali się, jak pędzi autostradą A4 ponad 260 km/h

Rok i trzy miesiące zajęło policjantom namierzenie pirata drogowego, który wrzucił do sieci filmik, jak jedzie 260 km/h publiczną drogą.

21-letni mieszkaniec Krakowa przekonał się, że nikt w sieci nie jest anonimowy. Mężczyzna wrzucił do internetu film, na którym chwali się, jak pędzi autostradą A4 ponad 260 km/h. Dzięki zebranemu przez mysłowickich funkcjonariuszy materiałowi dowodowemu sąd nałożył na pirata drogowego 3 tys. zł grzywny oraz zakazał mu prowadzenia pojazdów.

Pod koniec marca zeszłego roku do zespołu do spraw wykroczeń mysłowickiej komendy trafił film, na którym kierujący sportowym samochodem mężczyzna, gna mysłowickim odcinkiem autostrady A4 ponad 260 km/h.
Dodatkowo swoje niebezpieczne wyczyny zza kierownicy nagrywał smartfonem, który trzymał w dłoni. Prowadził więc auto jedną ręką...

Wicepremier podała dokładną datę otwarcia polskich granic. Nieodległy termin zniesienia obostrzeńWicepremier podała dokładną datę otwarcia polskich granic. Nieodległy termin zniesienia obostrzeńCzytaj dalej

Na trop mężczyzny funkcjonariusze wpadli w mediach społecznościowych. Piratem drogowym okazał się 21-letni mieszkaniec Krakowa.

Przez prawie rok policjanci zbierali niezbędny materiał dowodowy, na podstawie którego Sąd Rejonowy w Mysłowicach wydał wyrok. 21-latek otrzymał zakaz prowadzenia pojazdów na pół roku i 3 tys. zł grzywny.

ZOBACZ TAKŻE:

1. BMW uderzyło w drzewo - Kierowca zniknął wraz z tablicami
2. Rząd proponuje poważne ułatwienia dla polskich kierowców. Rewolucyjne zmiany na horyzoncie
3. Ksiądz, który zabił policjanta wymuszając pierwszeństwo, usłyszał karę

Następny artykuł