Tesla Model S
Źródło: wikipedia.de

Rozbite Tesle odżywają na Ukrainie. Modele skazane na złom wracają

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Kwietnia 2020

Okazało się, że na Ukrainie istnieje społeczność o nazwie Tesla Service Kiev, która wskrzesza rozbite Tesle i przywraca je na ulice.Co ciekawe, społeczność nie ogranicza się jedynie do naprawy aut, ale poprawia elementy, które według nich producent zrobił źle.

Polska zdaje się rajem dla aut, które za granicą przeżyły szkodę całkowitą.

Wielu się śmieje, że to, co w Niemczech idzie na złom, u nas dostaje drugie życie. Okazuje się, że nie tylko my specjalizujemy się we wskrzeszaniu zmarłych aut.

Jakiś czas temu internauta o nicku grb3621 kupił swoją pierwsza Teslę Model S 70D. W zeszłym roku niestety miał wypadek i jego elektryk został uderzony w tylne koło przez innego kierowcę. Zniszczone zostały elementy nadwozia oraz tylny napęd - wypadek oczywiście oznaczał też odpalenie poduszek powietrznych. Ze względu na koszty naprawy firma ubezpieczeniowa uznała szkodę całkowitą i wypłaciła użytkownikowi odszkodowanie.

Popsuta Tesla S

Grb3621 kupił więc nowe auto i zapomniał o sytuacji. Poprosił jednak wcześniej Teslę o usunięcie rozbitego auta z jego konta, ale jego prośba została najwidoczniej zignorowana.

Pewnego wieczoru jednak w jego aplikacji pojawił się komunikat o przerwaniu ładowania. Co ciekawe komunikat ten dotyczył rozbitego wcześniej auta. Po sprawdzeniu lokalizacji okazało się, że "uśmiercone" auto znajduje się na Ukrainie i przemieszcza się na północny wschód od Kijowa.

Po upublicznieniu informacji pojawiły się świadectwa innych ludzi, którzy mieli podobne sytuacje. Okazało się, że na Ukrainie istnieje społeczność o nazwie Tesla Service Kiev, która wskrzesza rozbite Tesle i przywraca je na ulice.
Co ciekawe, społeczność nie ogranicza się jedynie do naprawy aut, ale poprawia elementy, które według nich producent zrobił źle.

Ciekawe jest tylko, skąd uzyskiwane są części. Dostęp do elementów jest ograniczony, a modele nie są też na tyle popularne by „Tesle na części” dostępne były na każdym złomie.

Następny artykuł