Auto w masce
Źródło: Vlog Creations

Nowe obostrzenia dotyczące kierowców? Sprawdź, co się może zmienić

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Kwietnia 2020

Już wkrótce każdy kierowca może być zmuszony do korzystania z maseczki. Takie działania Polski rząd może wdrożyć wzorując się na sukcesach Czech w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Nowe obostrzenia dotyczące kierowców? Sprawdź, co się może zmienić.

Dzisiaj, na konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego spodziewamy się usłyszeć najnowsze regulacje sanitarne, które mają pomóc w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszym kraju.

Możliwe, że podążymy drogą Czechów, którzy ostatnio ogłosili, że radzą sobie coraz lepiej z ograniczaniem epidemii koronawirusa. Możliwe zatem, że będziemy musieli przyjąć ich radykalne rozwiązania.

Jednym z nich był powszechny obowiązek noszenia maseczek ochronnych. W Czechach obowiązek ten dotyczył nie tylko pieszych, ale również i kierowców.

Jeszcze niedawno minister zdrowia, Łukasz Szumowski uznawał, że nie ma sensu, by osoby zdrowe ich używały. Niewykluczone, że się to wkrótce zmieni.

W pierwszej kolejności zmiany mają dotyczyć personelu medycznego, w dalszej, reszty obywateli. Ważne, że maseczki nie muszą spełniać żadnych określonych standardów - mamy więc dowolność w ich wyborze. Najważniejsze by wirus skutecznie się na niej zatrzymywał.

Niewykluczone zatem, że już w te święta policja będzie mogła karać kierowców oraz pasażerów aut nieposiadających maseczek.

Następny artykuł