Porsche Logo
Źródło: zdrogi.pl

Gigantyczne premie pracowników Porsche. Szef prosi o przekazanie ich na walkę z wirusem

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Kwietnia 2020

Oliver Blume twierdzi, że sukces finansowy firmy to efekt pracy całego zespołu, dlatego każdy powinien na tym skorzystać. Bonus ten ma pomóc pracownikom wrócić do normalności, gdy epidemia się już zakończy.

Gigantyczne premie pracowników Porsche. Szef prosi o przekazanie ich na walkę z wirusem.

Porsche przyzwyczaiło już nas do tego, że dzieli się swoim sukcesem ze swoimi pracownikami. Poza samą świadomością bycia członkiem „rodziny Porsche” nawet szeregowi pracownicy doceniani są również finansowo. Wszyscy pracownicy w centrali marki, jak co roku, otrzymali gigantyczną premię. W tym roku wynosiła ona blisko 10 000 euro. Zarząd marki w związku z tym skierował do swoich pracowników wyjątkową prośbę.

Szef Firmy Oliver Blume twierdzi, że sukces finansowy firmy to efekt pracy całego zespołu, dlatego każdy powinien na tym skorzystać. Bonus ten symbolizuje solidarność z pracownikami i ma zapewnić im możliwość normalnego funkcjonowania, gdy już uda się pokonać epidemię.

Pracownicy marki na podobne przywileje mogą liczyć już od wielu lat, tym razem jednak zarząd zwrócił się z prośbą o przekazanie pieniędzy na walkę z pandemią koronawirusa.

Blue dał też pracownikom świetny przykład wraz z pozostałymi członkami zarządu, którzy przekazali na walkę z epidemią pół miliona euro.

Łącznie, firma na bój z wirusem wydała już ponad 5 milionów euro. Oprócz pieniędzy firma organizuje również sprzęt medyczny dla służby zdrowia w swoim regionie. Co więcej, pracownicy IT i zarządzania zostali wysłani przez Porsche do pracy w niemieckich szpitalach na rzecz usprawnienia w nich pracy.

Następny artykuł