Michael Schumacher
Źródło: zdrogi.pl

Michael Schumacher wkrótce przejdzie ryzykowną operację. Lekarze nie mają złudzeń

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Czerwca 2020

Lekarze są w stanie zregenerować cały układ nerwowy Michaela. Głównym zadaniem w trakcie operacji będzie pobranie naczyń krwionośnych.

Nawet wielce ryzykowna operacja z użyciem komórek macierzystych może nie poprawić stanu Michaela Schumachera. Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 od blisko siedmiu lat jest w ciężkim stanie po wypadku, któremu uległ na nartach.

Ostatnią deską ratunku na poprawę stanu Michaela jest ryzykowana operacja systemu nerwowego, jaką ma wkrótce przejść w Paryżu.

Stan zdrowia mistrza jest nadal bardzo ciężki. Wiadomo, że Michael widzi najbliższe otoczenie, możliwe też, że jest w stanie wykonywać drobne ruchy kończynami.

Ksiądz, który zabił policjanta wymuszając pierwszeństwo, usłyszał karęKsiądz, który zabił policjanta wymuszając pierwszeństwo, usłyszał karęCzytaj dalej

Większe postępy w rehabilitacji powinny być możliwe dzięki wspomnianej operacji, ale nie ma na to żadnych gwarancji.

Lekarze są w stanie zregenerować cały układ nerwowy Michaela. Głównym zadaniem w trakcie operacji będzie pobranie naczyń krwionośnych z jego serca i przeszczepienie ich do mózgu. Lekarze nie ukrywają faktu, że jest to wielce ryzykowna operacja, a o szansach na jej powodzenie jest bardzo ciężko mówić.

Michael cierpi na atrofię (zanik) mięśni, osteoporozę i szereg zmian organicznych. Teoretycznie możliwe jest, że wstanie na nogi, ale nigdy już nie wróci do pełnej sprawności. Zmiany w strukturach mięśni i szkieletu są nieodwracalne.

Następny artykuł