Skradzione katalizatory
Źródło: zdrogi.pl

Małżeństwo kradło katalizatory - Narobili szkód na 1,5 mln złotych!

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Czerwca 2020

Swoją przestępczą działalność prowadzili od co najmniej kilkunastu tygodni. Zostali zatrzymani 2 czerwca.

​1,5 mln zł strat, kilkanaście zarzutów kradzieży i paserstwa oraz trzy areszty - to efekt działań policjantów w sprawie kradzieży samochodowych katalizatorów w Lubuskiem.
Zatrzymani to pochodzący z powiatu krośnieńskiego (Lubuskie) 18-letnia kobieta i jej 31-letni partner oraz współpracujący z nimi 41-latek.

Para usłyszała kilkanaście zarzutów kradzieży. Z uwagi na znaczną wartość mienia, grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 41-latek został aresztowany za paserstwo i może spędzić w więzieniu do pięciu lat.
Wszyscy zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Premier potwierdza. Polska otwiera granice z jednym krajem. Znamy też terminPremier potwierdza. Polska otwiera granice z jednym krajem. Znamy też terminCzytaj dalej

Para wynajmowała mieszkania w Zielonej Górze na podstawione osoby, a po mieście poruszali się autami wynajętymi z wypożyczalni.
Swoją przestępczą działalność prowadzili od co najmniej kilkunastu tygodni. Zostali zatrzymani 2 czerwca.

Podczas przeszukań mieszkań młodej kobiety i jej partnera policjanci znaleźli odzież, która była używana podczas przestępstw, a w ich samochodzie narzędzia służące do wycinania i wykręcania katalizatorów.
Podejrzani kradli katalizatory głównie z aut dostawczych Renault Master.

Demontaż i kradzież jednego katalizatora zajmowała im zaledwie kilka minut. Nie przeszkodziło im nawet to, że w kabinie jednego z pojazdów, który okradli spał kierowca.

Na posesji należącej do 41-latka podejrzanego o paserstwo, kryminalni zabezpieczyli około 150 katalizatorów.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Następny artykuł