Policjant, który zginął w wypadku
Źródło: zdrogi.pl

Ksiądz, który zabił policjanta wymuszając pierwszeństwo, usłyszał karę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Czerwca 2020

Sąd wymierzył oskarżonemu karę jednego roku pozbawienia wolności. Wykonanie tej kary zostało warunkowo zawieszone na okres 3 lat próby.

Na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata został skazany Ryszard P., 54-letni ksiądz z Bochni, który został oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł nadkom. Krzysztof Skowron komendant policji ze śląskiego Mikołowa.

Do wypadku doszło w lipcu zeszłego roku w Wełninie (woj. świętokrzyskie), po tym, jak Ryszard P. kierując swoją Toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa policjantowi na motocyklu. Mimo prób reanimacji motocyklista zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę jednego roku pozbawienia wolności. Wykonanie tej kary zostało warunkowo zawieszone na okres 3 lat próby, oddając jednocześnie podejrzanego pod dozór kuratora.
Sąd orzekł także w stosunku do mężczyzny grzywnę w wysokości 1000 zł.

BMW uderzyło w drzewo - Kierowca zniknął wraz z tablicamiBMW uderzyło w drzewo - Kierowca zniknął wraz z tablicamiCzytaj dalej

Oskarżony musi także zapłacić po 5 tysięcy złotych nawiązki bliskim zmarłego oraz opłacić koszty procesu. Wyrok nie jest prawomocny.

W lipcu ub. roku na jednym ze skrzyżowań w Wełninie w skręcający w lewo samochód osobowy prowadzony przez księdza Ryszarda P. uderzył policyjny motocykl. Na miejsce wezwano śmigłowiec ratunkowy, ale pomimo reanimacji motocyklista zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Ofiarą okazał się komendant policji z Mikołowa nadkom. Krzysztof Skowron.

Ksiądz w chwili zdarzenia był trzeźwy i jechał z dozwoloną prędkością.

Prokuratura zarzuciła mu brak należytej ostrożności i spowodowanie tragicznego wypadku.

Następny artykuł