Wandale w pociągu
Źródło: zdrogi.pl

WIDEO - Zdewastowali pociąg, próbowali odgryźć młotki bezpieczeństwa

Dyżurny komisariatu w Jadowie otrzymał zgłoszenie o wandalach, którzy mieli dokonać zniszczenia wiaty przystanku PKP Urle. Gdy policjanci udali się na miejsce, potwierdzili fakt uszkodzenia 8 gablot informacyjnych.

9 gablot informacyjnych, 11 szyb wiat peronowych na stacji PKP Urle, szyba wiaty peronowej na stacji PKP Ostrówek Węgrowski oraz wagon pociągu zniszczyli dwaj mężczyźni zatrzymani przez funkcjonariuszy z komisariatu w Jadowie.

Straty PKP zostały oszacowane na kwotę blisko 6,5 tys. złotych. 19 i 20-latek już zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi im nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 5, lecz również obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód.

Będzie jeszcze więcej fotoradarów. Rząd wyda ogromną sumę na modernizacjeBędzie jeszcze więcej fotoradarów. Rząd wyda ogromną sumę na modernizacjeCzytaj dalej

Dyżurny komisariatu w Jadowie otrzymał zgłoszenie o wandalach, którzy mieli dokonać zniszczenia wiaty przystanku PKP Urle. Gdy policjanci udali się na miejsce, potwierdzili fakt uszkodzenia 8 gablot informacyjnych. Nie zastali natomiast żadnych osób, jedynie ślady brunatnej substancji i butelki po piwie. Zabezpieczono ujawnione ślady. Policjanci ustalili również, że osoby podejrzewane o uszkodzenie mienia mogły wsiąść do pociągu i odjechać w kierunku Łochowa.

Funkcjonariusze otrzymali informację, że po podobnego zdarzenia doszło również na stacji PKP Ostrówek Węgrowski, oraz w pociągu relacji Małkinia – Warszawa Wileńska doszło do wyrwania pięciu młotków bezpieczeństwa i zbicia szyby bocznej okiennej. Zabezpieczono nagrania monitoringu zarówno ze stacji kolejowych, na których doszło do uszkodzenia mienia, jak również z pociągu.

Analiza materiału pozwoliła na wytypowanie i ustalenie osób podejrzewanych o te czyny. Kilka dni temu policjanci z Jadowa udali się do 19-letniego mieszkańca Strachówki, u którego w mieszkaniu znaleziono i zabezpieczono dwa młotki bezpieczeństwa, pochodzące z pociągu.

Tego samego dnia, funkcjonariusze złożyli też wizytę 20-letniemu mieszkańcowi Adampola. U niego również odkryto dwa kolejne młotki bezpieczeństwa. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawienie im zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu, 19-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty, w tym wybicia 9 szyb paneli gablot informacyjnych, 11 szyb wiat peronowych na stacji PKP Urle, jednej szyby wiaty peronowej na stacji PKP Ostrówek Węgrowski oraz wyrwania 5 młotków bezpieczeństwa z wnętrza wagonu pociągu, oraz wybicia szyby okiennej bocznej, powodując straty w kwocie blisko 6,5 tys. złotych, 20-latek natomiast usłyszał dwa zarzuty, współudziału w zniszczeniu gablot i wiat przystankowych na stacji PKP Urle i uszkodzeniu wagonu.

Teraz może im grozić nie tylko kara pozbawienia wolności do lat 5, lecz również obowiązek naprawienia szkody w całości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy Huracan Evo RWD Spyder. Włoska szkoła kreacji motoryzacyjnego piękna
  2. Nietrzeźwy, młody kierowca uciekał przed policyjnym pościgiem. Grożą mu poważne konsekwecje
  3. Korzystanie z Yanosika będzie karane przez niemiecką policję? Wysoki mandat
Następny artykuł