Gemballa Mirage GT
Źródło: Materiały Prasowe

WIDEO - Rozbił superauto w Nowym Jorku i uciekł z miejsca wypadku.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Kwietnia 2020

Nie wiemy co myślał kierowca, który rozwalając super auto warte ponad 750 tysięcy dolarów , uciekł z miejsca wypadku.

7 kwietnia około godziny 7:30 na jednej z ulic Nowego Jorku doszło do bardzo niecodziennego zdarzenia. Kierowca super auta stracił nad nim panowanie i z ogromną siłą uderzył w zaparkowane przy drodze samochody. Całe zdarzenie nagrała jedna z kamer miejskiego monitoringu.

Gemballa Mirage GT

„Ofiarą” niewprawionego kierowcy była Gemballa Mirage GT, warta około 750 tysięcy dolarów. Gemballa Mirage GT zbudowana została na bazie kultowego Porsche Carrera GT (tak, takiego samego, jak ten, w którym swoje życie zakończył Paul Walker). Sama kolizja była już niecodziennym zjawiskiem... ale jeszcze dziwniejsze było zachowanie kierowcy tuż po niej.

Rozbita Gemballa Mirage GT

W wyniku wypadku przód auta został poważnie uszkodzony, ale mimo to kierowcy udało się uciec z miejsca zdarzenia. Widok super auta na ulicach, na szczęście, zainteresował przypadkowe osoby, które cały czas rejestrowały przejeżdżający samochód... i zachowanie kierowcy tuż po wypadku.

Kierowca został już zatrzymany przez policję.

Gemballa Mirage GTGemballa Mirage GT
zdrogi.pl

Ten konkretnie egzemplarz Gemballi posiadał dość charakterystyczną tablicę rejestracyjną „Nine 80” -oznacza to, że było to auto występujące w wielu popularnych na YouTubie nagraniach.
Nie ujawniono, kto kierował autem w momencie wypadku. Ustalono jedynie, że samochód nie został skradziony, więc zachowanie kierowcy trudno logicznie wytłumaczyć.

Niezależnie od tego, czy był to właściciel super auta, czy ktoś, kto pożyczył jedynie auto - koszty naprawy będą i tak ogromne.

Następny artykuł