Audi Q7
Źródło: wikipedia.pl

WIDEO - Grupa SPEED zatrzymała Audi gnające 230 km/h. Kara? Najwyższa

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Kwietnia 2020

Najwyższą możliwą karę otrzymał kierowca Audi Q7 gnający 230 km/h polską autostradą. Policjanci z grupy SPEED mają pełne ręce roboty mimo ograniczonego ruchu.

Kierowca SUV-em gnał 230 km/h polską autostradą. Został zatrzymany przez grupę Speed i otrzymał najwyższą możlią karę.

Opustoszałe drogi oraz słoneczna pogoda wydają się dla wielu idealnymi warunkami, aby trochę „depnąć". Zmniejszony ruch nie oznacza jednak, że grupa policyjna SPEED siedzi na wakacjach. Świadomi „idealnych” warunków do łamania ograniczeń wciąż działają i chwytają domorosłych rajdowców.

Ostatnio policjanci z grupy SPEED patrolowali nieoznakowanym radiowozem autostradę A4 w kierunku Krakowa. W pewnym momencie wyprzedziło ich rozpędzone do niebotycznych prędkości Audi Q7. Funkcjonariusze, zgodnie z obowiązkami, ruszyli za nim w pościg i dokonali pomiaru prędkości.

Wynik? Aż 230 km/h.

Kierowca został zatrzymany w okolicach Biadolin Radłowskich. Okazał się nim 59-letni mieszkaniec Tarnowa.

Policjanci wystawili kierowcy najwyższy możliwy mandat. Na chwilę obecną to jedynie 500 zł i 10 punktów karnych. Przypominamy, że wkrótce przekroczenie prędkości o 50 km/h nawet poza terenem zabudowanym oznaczać będzie automatyczne utracenie uprawnień.

Dodatkowo też w rządzie leży wniosek o surowsze kary dla kierowców łamiących limity prędkości. Jeśli wniosek zostanie przyjęty to przekroczenie dopuszczalnego ograniczenia, traktowane będzie jak świadome działanie o wysokiej szkodliwości społecznej.

Następny artykuł